Zpět na » Premier League » Z Arsenalu jde strach. West Ham na jeho hřišti rozdrtil 6:0

Z Arsenalu jde strach. West Ham na jeho hřišti rozdrtil 6:0

Z Arsenalu jde strach. West Ham na jeho hřišti rozdrtil 6:0 © iconsport.photo - Bukayo Saka

0

11.02. - REVIEW Arsenal se namlsal suverénní výhrou nad Liverpoolem, naopak West Ham už ve všech soutěžích nezvládl posledních 6 zápasů. O tom, kdo byl na London Stadium favoritem, nebylo pochyb. A Arsenal tuto roli potvrdil ještě suverénněji, než se čekalo. West Ham rozdrtil 6:0, přičemž hrál hlavní roli bývalý kapitán Kladivářů Declan Rice, který se uvedl i nádherným gólem.

West Ham - Arsenal 0:6

Branky: 32. Saliba, 41. z pen. a 63. Saka, 44. Gabriel, 45+2. Trossard, 66. Rice

West Ham: Areola - Coufal, Zouma (46. Mavropanos), Aguerd, Emerson (76. Creswell)- Johnson, Álvarez (46. Phillips), Ward-Prowse, Souček, Kudus - Bowen

Arsenal: Raya - White (77. Cedric), Saliba, Gabriel, Kiwior - Odegaard, Rice (67. Elneny), Havertz -Saka (67. Nelson), Trossard (67. Nketiah), Martinelli (77. Nwaneri)

Prvních 20 minut se Arsenal jen rozehříval, skoro až nebylo co hodnotit. Nejdříve se rozehříval Leandro Trossard, který se třikrát dostal do nebezpečného zakončení. Dvakrát přestřelil, jednou ho famózně vychytal Areola. Pak ale přišel ofenzivní koncert, proti němuž neměl šanci ani francouzský gólman. Hlavičkou skóre otevřel Saliba, následně Areola ve vápně sejmul Saku, který sám penaltu proměnil, další standardní situaci hlavou v gól přetavil Gabriel, no a na 4:0 poločas uzavíral krásnou ránou na zadní tyč Leandro Trossard. Spousta fanoušků stadion opustila už po prvních 45 minutách.

Odpor West Hamu ve druhém poločase? Ale kdepak. Arsenal sice povolil, ale na odevzdaný West Ham to bylo i tak moc. Saku nejdříve skvěle vychytal Areola, ale o pár minut později na jeho dělovku k tyči ani reagovat nemusel, stejně by jí neměl. O 3 minuty později se do sítě bývalého klubu prosadil i skvělý Declan Rice. Fantasticky se trefil z voleje. Arsenal už další gól nedal, ale Mikel Arteta sympaticky do hry poslal i hráče, co si jen tak nezahrají, jako Cedric, Mo Elneny nebo Ethan Nwaneri, nejmladší hráč historie Premier League. Famózní výhra, potupa pro West Ham.

Muž zápasu: Declan Rice