Zpět na » Premier League » Frenkie de Jong má být v Barceloně nespokojený. Chelsea už připravuje nabídku ve výši 100 milionů eur

Frenkie de Jong má být v Barceloně nespokojený. Chelsea už připravuje nabídku ve výši 100 milionů eur

Frenkie de Jong má být v Barceloně nespokojený. Chelsea už připravuje nabídku ve výši 100 milionů eur © iconsport.photo - Frenkie de Jong

1

Líbilo se

11.02. - Nizozemský záložník Frenkie de Jong, který byl v minulosti často spojován například s Manchesterem United, je údajně čím dál více nespokojený s životem v Barceloně a očekává se, že v létě by mu mohla nabídnout únikovou cestu londýnská Chelsea, která zvažuje nabídku za hráče v hodnotě kolem 100 milionů eur.

Přestože nizozemský reprezentant působí už pátou sezónu na Camp Nou, kam zamířil v roce 2019 za 75 milionů eur z Ajaxu, jeho působení dosud nebylo považováno jako dvakrát vydařené.

De Jong tak byl v posledních letech poměrně pravidelně spojován s možným odchodem z klubu, přičemž velký zájem o jeho služby jevil třeba manažer Manchesteru United Erik ten Hag a ve hře byl také Bayern Mnichov nebo Paris Saint-Germain.

Ačkoli ve finančních problémem se zmítající Barcelona byla ochotná hráče prodat, 26letý playmaker nakonec na Camp Nou ze své vůle zůstal, jenže nyní se jeho působení v klubu přeci jen může blížit ke konci.

De Jong je podle zdrojů blízkých hráči zklamaný letošním tápáním Barcelony v cestě za obhajobou španělského titulu a na náladě mu nepřidalo ani rozhodnutí Xaviho odstoupit po konci sezóny z pozice hlavního trenéra.

Zájem z Chelsea i Manchesteru United

Podle španělského deníku Sport je sice sportovní ředitel Deco připraven udělat vše možné, aby vyjednal s de Jongem prodloužení smlouvy až do roku 2029, podle stejné zprávy ale zatím nebylo možné dosáhnout dohody.

Do hry by se tak v létě mohla poněkud překvapivě vložit londýnská Chelsea, která ačkoli už vynaložila v posledních letech nemalé finanční výdaje na podpisy Enza Fernandeze, Moisese Caiceda nebo Mychajla Mudryka, má být ochotna nabídnout za de Jonga Barceloně až 100 milionů eur.

Blues byli během lednového přestupového termínu nečekaně hodně šetřiví, přičemž se spekuluje o tom, že měli obavy z možného odečtu bodů kvůli porušení pravidel finanční fair play, kterého by se mohli dopustit v případě vyhazovu trenéra Mauricia Pochettina a jeho trenérského personálu.

Dá se však očekávat, že pokud by de Jong skutečně tentokrát svolil ke svému odchodu, velice rychle by svůj zájem obnovil Manchester United, Bayern Mnichov a dost možná i francouzské PSG.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články