Zpět na » Premier League » Enzo Fernandéz chce údajně odejít z Chelsea. Chtěl by do Barcelony

Enzo Fernandéz chce údajně odejít z Chelsea. Chtěl by do Barcelony

Enzo Fernandéz chce údajně odejít z Chelsea. Chtěl by do Barcelony © iconsport.photo - Enzo Fernandéz

0

Líbilo se

11.02. - BULVÁRNÍK Nejlepší mladý hráč světového šampionátu v Kataru, nejžhavější zboží na trhu, následně přešlap Chelsea za více než 100 milionů liber. Chelsea prostě nefunguje a podle španělských médií už Enzo Fernandéz hledá cestu z klubu ven. Chtěl by do Barcelony. Tenhle přestup ale zřejmě kvůli finanční situaci v Barceloně nedopadne.

Enzo Fernandéz je dalším z hvězdných odchovanců River Plate, kteří odtud vrazili do velkého fotbalu. Poprvé se argentinskému fotbalu naplno ukázal na hostování v Defense následně se stal jednou z největších opor River Plate. V létě 2022 pak za hodně přijatelnou částku zamířil do Benficy Lisabon. Okamžitě se stal hvězdou. Zazářil navíc na zlatém argentiském mistrovství světa. Jeho cenovka raketově vzrostla a Benfica ho nemohla udržet. Už po půl roce se totiž za 121 milionů eur stěhoval do Chelsea. Měl být symbolem nové éry klubu.

Tak to ale zatím není. V mých očích patří mezi to lepší, co do Chelsea pod Boehlym dorazilo, ale za 121 milionů bychom si představovali dominanci, výkony hodné jednoho z nejlepších hráčů celé soutěže. To však nepřichází a ačkoliv se jeho výkony zvedají, zvedá se i frustrace v mužstvu. To je i jeden z důvodu, proč španělský deník Sport přišel s tím, že Enzo Fernandéz by už po roce a půl chtěl z Chelsea v létě odejít. Údajně už si vyhlédl i svůj další klub, jemuž se měl nabídnout, Tenhle přestup je však prakticky nereálný.

Enzo Fernandéz stál 121 milionů eur a podle Transfermarketu má stále hodnotu 80 milionů eur, smlouvu má platnou do roku 2031. Je tak za mě absolutně nereálné, aby Chelsea opouštěl za menší částku, než za jakou přišel, a to i přes problémy s finanční fair-play. O to méně reálné to je, že oním klubem má být Barcelona. Ta má svých finančních problémů dost a dát za někoho přes 100 milionů eur je pro tento klub prostě nereálné, a myslím si, že to neplatí jen o tomto létu. Pokud jsou tedy zprávy o Fernandézově zájmu o přesun do Barcelony pravdivé, chtít je asi to jediné, co může. Tohle prostě nedopadne.

Enzo Fernandéz

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články