Zpět na » Premier League » Manchester United, West Ham a Newcastle sledují Jonathana Taha z Leverkusenu

Manchester United, West Ham a Newcastle sledují Jonathana Taha z Leverkusenu

Manchester United, West Ham a Newcastle sledují Jonathana Taha z Leverkusenu © iconsport.photo - Jonathan Tah

0

Líbilo se

16.11. - Jonathan Tah byl ještě před pár lety považován za jednoho z nejtalentovanějších obránců Evropy. Čas plynul a Tah se stále z Bayeru Leverkusen neposunul, a tak se má trochu za to, že skutečně zaspal. Jeho aktuální skvělé výkony však otevírají další spekulace o zájmu klubů jako Manchester United, Newcastle nebo West Ham. Údajně by měl stát okolo 20 milionů liber.

Jonathana Taha k fotbalu vychoval Hamburg, kde se 19násobný reprezentant Německa narodil. Už po pár sezónách v prvním týmu ale přišel posun do Bayeru Leverkusen. Jakožto velký talent přestoupil už v roce 2015. Od roku 2016 reprezentuje Německo a od toho roku se snad rok co rok jeho jméno spojuje s kluby jako Chelsea, Liverpool nebo Manchester United. Ale doposud neodešel. Je mu 27 let, za talent už ho rozhodně považovat nemůžeme, ale v Leverkusenu je novodobou legendou. Odehrál už 321 zápasů.

To je hodně slušná porce. V historii Farmaceutů toho víc odehrálo jen 9 hráčů. Nebývá zvykem, že do Leverkusenu hráči přijdou v 19, od 20 hrají za německý nároďák, performují rok co rok, ale nepřestoupí. Jonathanu Tahovi ale zřejmě nic nechybí. Ať už byl v Leverkusenu jakýkoliv trenér, když tvořil sestavu, vždy do ní dával Taha jako prvního. S aktuální formou tomu jinak nemůže být ani u Xabiho Alonsa. Tah by měl aktuálně hrát v základní sestavě i v národním týmu. Hraje neskutečně, a i jemu Bayer vděčí za aktuální umístění.

Opět se ale začíná spekulovat o tom, zda není konečně čas na to, aby se v kariéře posunul za "lepším". Byl by blázen, kdyby odcházel uprostřed této famózně rozeběhnuté sezóny, kdy Bayer cítí šanci na historicky první titul. Co ale v létě? Opět se údajně nabízí Manchester United, ale i Newcastle nebo West Ham. Tah je aktuálně na svém vrcholu a pro všechny tyto kluby by byl velkou posilou. Takový Manchester United by ho potřeboval hned teď. V Anglii píší o cenovce 20 milionů liber. Zřejmě kvůli tomu, že Tah má 18 měsíců do konce smlouvy.

Jonathan Tah

David Suchý / thesun.co.uk

Nejnovější články