Zpět na » Premier League » Erik ten Hag po další prohře: Musíme se držet plánu

Erik ten Hag po další prohře: Musíme se držet plánu

Erik ten Hag po další prohře: Musíme se držet plánu © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Erik ten Hag

0

03.12. - VIDEO Manchester United má za sebou další trudný večer. Na půdě Newcastlu prohrál 0:1, nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Mohl inkasovat mnohem více branek, domácí byli jasně lepší. Erik ten Hag však i přesto všechno nabádá své hráče, aby se drželi plánu. Zápas rozhodl gólem deset minut po přestávce Anthony Gordon.

Výsledek přinesl Manchesteru United nedávné oživení k dalšímu náhlému zastavení a vyvolal další otázky o jejich schopnosti konkurovat týmům z horní poloviny tabulky, přičemž sedm z jejich osmi vítězství v této sezóně přišlo proti celkům na 13. nebo nižším místě v aktuální tabulce Premier League.

Ten Hag pochválil bojovnost svých hráčů při snaze o vyrovnání v závěru utkání, ale uznal, že vyhrál lepší tým.

Pro TNT Sports řekl: „První poločas byl pro nás těžký. O poločase jsme si řekli, že jsme rádi za stav 0:0 a musíme zůstat ve hře.“

„V poslední části zápasu jsme se dobře vrátili, to je bojovnost, kterou musíme ukázat.“

„Zítra si o tom promluvím s týmem, pocty jsou pro Newcastle, promluvíme si o tom a přesuneme se myšlenkami na středu.“

„Promluvím si se svým týmem. Nakonec jsme zůstali ve hře, měli jsme několik dobrých šancí, mysleli jsme si, že jsme dali gól, který byl jen z ofsajdu, takže jsme mohli remizovat - ale musíte říct, že přes všechno si Newcastle zasloužil vyhrát.“

Konkrétně k formě svého týmu proti soupeřům z první osmičky později na tiskové konferenci řekl:

„Vím, že je to vaše práce, abyste to viděli.“

Nebo máme formu venku, nebo máme formu doma... teď máme tento problém. I tento problém překonáme.“

Ve své první sezóně u kormidla jeho tým otočil nepříznivý stav v úvodních dvou ligových zápasech a ve zbytku sezóny už jen jednou po sobě prohrál, přičemž klíčovým faktorem návratu mezi nejlepší čtyři týmy byla jejich odolnost.

Pokud ve středu, kdy se Premier League vrací do svého středečního programu, prohrají s obrozenou Chelsea, prohrají v sezóně 2023/2024 již dvakrát za sebou dva ligové zápasy, přičemž odehrána bude necelá polovina sezóny.

Ten Hag poukázal na schopnost svého týmu odrazit se od zklamání v této sezoně, konkrétně od třízápasové vítězné ligové série po prohraném manchesterském derby na konci října.

Nerozvedl však plán, díky němuž se před sobotním podprůměrným výkonem v Newcastlu nadřeli na tyto tři výhry proti Fulhamu, Lutonu a Evertonu.

Tento tým je odolný,“ řekl. „Viděli jsme to po City, měli jsme tvrdou porážku, ale pak jsme se drželi pohromadě, drželi se plánu a pokračovali.“