Zpět na » Premier League » Anthony Gordon: Kometa letošní sezóny Premier League

Anthony Gordon: Kometa letošní sezóny Premier League

Anthony Gordon: Kometa letošní sezóny Premier League © iconsport.photo - Anthony Gordon

0

Líbilo se

03.12. - Anthony Gordon byl v předešlých letech jednou z mála světlých stránek týmu Evertonu, jenž se bál o udržení. Newcastle ho z toho osvobodil za pořádný balík peněz. Chvíli mu trvalo, než se prosadil, ale už se rozjel a zdá se, že nejde zastavit. Je mu jedno, kdo proti němu stojí. Dorostl do role hvězdy Magpies. Včera to opět potvrdil, když rozhodl zápas s Manchesterem United.

Anthony Gordon je odchovancem Evertonu. Ještě než se do akademie Toffees přidal, hrával i za slavnější klub z Liverpoolu. To už si s ním ale nikdo nespojí. Gordon se totiž stal výraznou postavou právě v Evertonu. Starty sbíral po málu, ale po návratu z nepovedeného hostování v Prestonu se zabydlel v základní sestavě a byl jednou z největších hvězd, ačkoliv mohl být produktivnější. Jeho herní styl prostě zaujal. Hezky se na něj dívá. I proto se Newcastle nebál minulou zimu zaplatit 45 milionů eur. První půl rok se přitom moc nevyvedl.

Anthony Gordon hledal své místo v sestavě, ale nedařilo se mu. Dal jediný gól. Ale Eddie Howe moc dobře věděl, proč si rodáka z Liverpoolu vyžádal do svého týmu. Odešel Saint-Maximin a z Gordona se stal člen základní 11. Hodně mu asi pomohlo zranění Harveyho Barnese, o tom žádná. Gordon ale svou šanci chytil za pačesy. Je vedle Alexe Isaka asi vůbec nejlepším hráčem Newcastlu a jedním z nejlepších hráčů celé Premier League. Potvrzuje to i nominace na hráče měsíce listopadu. Už zvládl 6 gólů a 5 asistencí.

Řídil popravu Chelsea a včera přišlo utkání s Manchesterem United. To už letos Newcastle jednou zvládl, když ho vyřadil s velkým přehledem z Carabao Cupu. Anthony Gordon včera vedle Kierana Trippiera, Joelintona a Bruna Guimarese zářil a patřil mezi nejlepší na hřišti. Vrcholem byla 55. minuta, kdy ho na zadní tyči našel výbornou přihrávkou Trippier a Gordon otevřel skóre. On ho touto trefou i uzavřel. Byla to branka jediná a z Anthonyho Gordona je nyní opět hrdina Magpies. Přesně tohle od něj vedení při jeho přestupu očekávalo. Jen tak dál.

Anthony Gordon

David Suchý / premierleague.com

Nejnovější články