Zpět na » Premier League » Nová smlouva Bernarda Silvy s Manchesterem City obsahuje netradiční klauzuli. Může ji využít pouze Barcelona

Nová smlouva Bernarda Silvy s Manchesterem City obsahuje netradiční klauzuli. Může ji využít pouze Barcelona

Nová smlouva Bernarda Silvy s Manchesterem City obsahuje netradiční klauzuli. Může ji využít pouze Barcelona © iconsport.photo - Bernardo Silva

1

Líbilo se

12.09. - Přestože hvězdný záložník Manchesteru City Bernardo Silva podepsal během léta v klubu novou smlouvu do roku 2026, není vyloučeno, že se už na Etihad Stadium dlouho neohřeje. Součástí jeho nového kontraktu má totiž být dosti netradiční výkupní klauzule, kterou může využít pouze jediný klub.

Není tajemstvím, že portugalský reprezentant usiloval během léta o přestup do Barcelony, manažerovi City Pepu Guardiolovi se ale podařilo jej přesvědčit, aby ještě nejméně jednu sezónu na Etihad Stadium zůstal.

I kvůli finančním problémům Barcelony, která si nemohla toto léto jeho podpis dovolit, tak Silva nakonec svolil a podepsal v klubu novou smlouvu do roku 2026, která ale ještě nemusí znamenat jeho setrvání až do jejího konce.

Nyní totiž na veřejnost unikly informace o netradiční klauzuli, kterou si sám Silva stanovil jako podmínku pro podpis nového kontraktu a kterou může využít pouze Barcelona.

Podle španělského portálu Mundo Deportivo by takzvaná “barcelonská klauzule“ měla mít hodnotu 50 milionů liber, za které může Barcelona hráče kdykoli přivést na Camp Nou.

Spokojeny tak zřejmě zůstaly všechny strany, Pepu Guardiolovi se totiž podařilo udržet jednoho ze svých klíčových hráčů, Barcelona bude mít možnost hráče v budoucnu získat za poměrně solidní cenu a Silvovi při zaplacení této částky nemůže klub bránit v odchodu na Camp Nou.

Devětadvacetiletý playmaker přišel do Manchesteru City v roce 2017 a od té doby za klub odehrál 310 zápasů ve všech soutěžích a zaznamenal v nich 55 gólů a 59 asistencí.

Na Etihad Stadium navíc slavil už 14 velkých trofejí, včetně historického zisku treblu v minulé sezóně.

Kam dál?

Vít Sedlák / football365.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články