Zpět na » Premier League » Další 4 hráči jsou na odchodu z Manchesteru United

Premier League - Další 4 hráči jsou na odchodu z Manchesteru United

Další 4 hráči jsou na odchodu z Manchesteru United © iconsport.photo - Kapitán Red Devills Maguire klub v létě opustí

0

Líbilo se

07.06. - Manchester United čeká rušné přestupové období. Na radaru má Masona Mounta, Kim Min-Jaeho nebo Harryho Kanea, ale i cesta ven z klubu bude poměrně frekventovaná. O hráčích jako Jones, Tuanzebe nebo Telles je známo že odejdou. Manchester United se ale rozloučí i s další čtveřicí hráčů, které čeká nová výzva a krok za herním časem.

Fanoušky Manchesteru United určitě potěší zpráva, že Harry Maguire opustí klub. Jeden z nejhorších přestupů klubové historie. Z nejvíce dominantního stopera v Premier League, za kterého klub zaplatil těžko uvěřitelných 87 milionů eur, se stal meme a nejvíce vysmívaný hráč v dějinách Premier League. Dělal až nepochopitelné chyby, navíc dostal kapitánskou pásku a fanoušci ho opravdu neměli rádi. Nyní se tento 30letý Angličan s vedením dohodl, že nejlepší bude, když jejich spolupráce skončí. Už v lednu byl o něj konkrétní zájem z několika klubů.

Dalším na odchodu je Wout Weghorst. Ten se po celkem povedeném světovém šampionátu vrátil do Burnley z hostování v Besiktasi, aby obratem zamířil do Manchesteru United jako krátkodobé řešení do útoku. Svou úlohu splnil, byl to skvělý role player, ale přeci jen asi v takovém klubu místo nemá. Pro kluby ze Španělska nebo Německa, kde už zanechal hlubokou stopu ve Wolfsburgu, by mohl být důležitou posilou. Zájem je i z Evertonu, který bude v létě shánět novou útočnou jedničku, kterou se nepodařilo koupit v lednu.

Wout Weghorst

Dalším hráčem, který z klubu odejde je Dean Henderson. Ten letos zamířil na hostování do Nottinghamu Forrest, kde byl v první polovině sezóny klíčovou postavou, ale bohužel přišlo zranění, které ho ze hry vyřadilo. Nottingham naštěstí na hostování přivedl Keylora Navase, který se stal klíčem k záchraně. V klubu ale pokračovat nebude a na trvalý přestup přjde právě 26letý Henderson z Manchesteru United. Kluby jsou velmi blízko dohodě a vypadá to, že se přestup skutečně velmi brzy uděje. Pro Nottingham by to mohl být klíčový nákup.

Na odchodu je i Donny van de Beek. Jeho přestup byl propadák. Solskjaerovi do oka nepadl a tak prakticky nehrál, přišla navíc zranění, které ovlivnilo i jeho hostování v Evertonu a když přišel jeho bývalý kouč z Ajaxu ten Hag, zranil se na celou sezónu. Poslední 3 sezóny jsou pro 26letého Nizozemce jako horor. Sám klub miluje a rád by se v něm prosadil, ale potřebuje hrát a proto kouká po možnostech nového chlebodárce. Na Old Trafford už by to měl vzhledem ke konkurenci a potencionálním příchodům extrémně těžké.

Donny van de Beek

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články