Zpět na » Premier League » Do boje o Neymara se vložila Chelsea

Premier League - Do boje o Neymara se vložila Chelsea

Do boje o Neymara se vložila Chelsea © iconsport.photo - Neymar si bude hledat nový klub

1

Líbilo se

07.06. - Mluví se o tom, že o Neymara je zájem v Manchesteru United nebo Newcastlu a že PSG opustí. Brazilská superstar má údajně dalšího zájemce v podobě Chelsea, která by jeho příchodem chtěla posílit značku klubu a zvýšit kvalitu kádru v křídelních prostorech. PSG ale opět slyší jen na trvalý přestup. Peníze z něj by pak chtělo použít na přestup Bernarda Silvy z Manchesteru City.

Už když Neymar začal nastupovat v Brazílii za Santos, vědělo se, že jednou z něj bude opravdu výjimečný hráč. Generační světový talent, který fotbal v budoucnu ovládne. Po přestupu do Barcelony k tomu měl skvěle nakročeno. Útočné trio s Messim a Suarézem je dost možná nejlepší v historii. Jenže Neymarovo ego už nezvládalo roli dvojky v Messiho stínu a za rekordních 222 milionů eur přestoupil do PSG. Tam se ale díky zraněním nedokázal naplno prosadit, ačkoliv jeho čísla jsou naprosto fenomenální.

Za 173 zápasů dal 118 gólů a na 77 jich přihrál. To je gól nebo asistence v průměru každý zápas. Skvělá bilance. Jenže zápasů už mohl mít mnohem více. Vždy ale přišlo jaro a zranění, které ho vyřadilo ze hry v klíčových momentech sezóny a to takřka pravidelně, až se to zdá podezřelé. A k čemu vám je hráč, který je sice jeden z nejlepších na světě, ale třetinu sezóny a to tu naprosto klíčovou, vynechá kvůli zraněním. Abychom k němu ale byli féroví, to letošní zranění bylo opravdu nezaviněné. Nic to nemění na tom, že PSG znatelně chyběl.

Neymar

Fanouškům i vedení s ním zřejmě došla trpělivost. Neymar by se přestupu sám také nebránil a tak se hledá nový klub. 30letý Brazilec byl nabídnut Manchesteru United, který se ale přestupu bojí a chtěl by nejdříve hostování. To nechce PSG, jenž by chtělo přivést Bernada Silvu z Manchesteru City. Mluvilo se i o zájmu z Newcastlu. Otázkou je, zda by to nebyl jen nákup kvůli jménu, ale zda by ho Howe reálně využil. Na levé straně místo neproduktivního Saint-Maximina by to mohlo fungovat. Peníze na to Magpies mají.

Do boje o nejlepšího střelce brazilské historie se ale nyní zapojila Chelsea. Přestup Neymara by rozhodně pomohl klubové politice a marketingu. Stále se jedná o obří marketingové jméno a z reklamy by se jeho přestup celkem brzy sám zaplatil. Pro nového trenéra Mauricia Pochettina by šlo o znovushledání. Ví co od Neymara čekat. Otázkou ale je, zda by o něj stál. A také druhá strana. Stál by Neymar o Chelsea, která bude v nové sezóně bez evropských pohárů? Neymar už není nejmladší a rozhodně je stále hladový po trofejích.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články