Zpět na » Premier League » Odejde Raya z Brentfordu? Klub už z Německa přivedl náhradu

Odejde Raya z Brentfordu? Klub už z Německa přivedl náhradu

Odejde Raya z Brentfordu? Klub už z Německa přivedl náhradu © iconsport.photo - Brentford za Rayu požaduje přehnanou částku

0

Líbilo se

31.05. - Situace v brankovišti Brentfordu je složitá. David Raya je zřejmě na odchodu, ale není vůbec jisté, jestli za něj někdo zaplatí požadovaných 40 milionů eur, načež jeho agent řekl, že pokud klub nesleví, odejde za rok zadarmo. Mezitím už ale tento malý londýnský klub přivedl náhradu v podobě Marka Flekkena z Freiburgu. Ten stál 13 milionů eur.

Od roku 2019 je jedničkou Brentfordu španělský gólman David Raya. Tomuto klubu pomohl k postupu do Premier League i ke dvěma udržením, během kterých si udělal jméno jako jeden z předních brankářů Premier League a dostal se i na mistrovství světa do Kataru se Španělskem. Ve svých 27 letech ale cítí, že je čas na změnu a na krok výš. Brentford za něj ale požaduje 40 milionů eur a to i přesto, že příští léto mu smlouva končí. Je to opravdu hodně. Právě odchodem po konci smlouvy zadarmo šermuje i Rayův agent, který sám ví, že jeho klient je s touto cenovkou a okolnostmi těžko prodejný.

Pokud Brentford nesníží požadovanou částku, my budeme připraveni odejít za rok zadarmo," řekl do médií Rayův agent.

Brentfrod se na jeho odchod už připravil. Vedle Thomase Strakoshy, který jako volný hráč přišel v létě, bude mít Thomas Frank k dispozici i Marka Flekkena. 29letý Nizozemec poslední 4 sezóny chytal za Freiburg v Bundeslize. Poslední 2 sezóny je jedničkou a velikou oporou týmu, který se opakovaně i přes velkou konkurenci probil do evropských pohárů. Brentford ho z Freiburgu vyplatil. Výstupní klauzule činila 13 milionů eur. V případě Rayova odchodu bude jedničkou a na bývalou hvězdu Lazia Strakoshu zbude opět jen lavička.

Mark Flekken

Brentford bude mít příští sezónu rozhodně těžkou práci. V její první půlce se bude muset obejít bez nejlepšího hráče i střelce Ivana Toneyho, nejistá je situace v brankovišti. Nikde není psáno, že Flekken se prosadí. První 2 sezóny mezi elitou zvládl tým trenéra Franka skvěle. Dá se ale taková forma a síla udržet i přes 3 sezóny, bez dvou opor, které byly součástí ještě před postupem do Premier League? Brentford si získal srdce fanoušků a všichni budou doufat, že příští sezóna se mu opět vydaří a že ho možná uvidíme i v evropských pohárech.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články