Zpět na » Premier League » Podle FA je Ivan Toney gambler. Sázel dokonce na prohry svých spoluhráčů

Podle FA je Ivan Toney gambler. Sázel dokonce na prohry svých spoluhráčů

Podle FA je Ivan Toney gambler. Sázel dokonce na prohry svých spoluhráčů © iconsport.photo - Ivan Toney

0

Líbilo se

26.05. - Ivan Toney si nedávno vyslechl rozsudek od FA za jeho porušení pravidel, kdy jako profesionální fotbalista sázel. Anglický reprezentační útočník a hvězda Brentfordu si od fotbalu odpočine 8 měsíců, během kterých nemůže ani trénovat s týmem. FA navíc na povrch vytáhla důvody trestu ze kterých vyplývá, že Toney sázel i na prohru svého vlastního týmu.

Ivan Toney prožívá životní sezónu, ale dohnala ho minulost. V letošním ročníku Premier League dal více gólů jen Harry Kane a Erling Haaland. Toney jich za Brentford dal rovnou 20. Jenže bylo známo, že Toney sázel, což je proti pravidlům FA a dříve za to dostal trest třeba i současný kapitán Newcastlu Kieran Trippier. Za normálních okolností by byl Toney v létě na trhu opravdu žhavým zbožím. Jenže až donedávna se něvdělo, jak to bude s jeho trestem za jeho hříchy. FA mu vyměřila trest na 8 měsíců, během kterých se musí zdržet všech fotbalových aktivit.

26letý útočník je údajně na sázení závislý a to je jediný důvod, proč mu FA neudělila trest, který měl být původně dlouhý až 15 měsíců. Mezi roky 2017 až 2021 Toney vsadil na 232 příležitostí, které byly proti pravidlům. Skandální ale je, na jaké příležitosti Toney sázel. Sázel totiž na svůj vlastní tým a to dokonce i na prohru. Jeho štěstím však bylo, že v zápasech, kdy dal peníze na to, že jeho kolegové prohrají, nehrál a tak se nejedná o ovlivňování zápasů, které by se řešilo úplně jinak a Toney by mohl odejít s mnohem vyšším trestem.

„Komise se shodla na tom, že žádný z Toneyho prohřešků nebyl spojený s tím, že by sám hráč mohl negativně ovlivnit výsledky zápasů. V tomto případě se nejedná o ovlivňování zápasů. Pan Toney nemohl nijak přímo ovlivnit zápasy, u kterých si vsadil, že jeho tým prohraje. Buď nebyl schopný hrát, nebo nebyl v sestavě. Komise se navíc shodla, že by měla být přijata opatření k léčení závislosti na hazardu pana Toneyho. Nedostatek kontroly nad gamblingem je odrazem jeho závislosti," stálo v prohlášení od FA.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články