Zpět na » Premier League » Manchester City chce Matea Kovačiče. Chelsea ho v létě prodá

Manchester City chce Matea Kovačiče. Chelsea ho v létě prodá

Manchester City chce Matea Kovačiče. Chelsea ho v létě prodá © iconsport.photo - Mateo Kovačič v létě z Chelsea odejde

0

Líbilo se

31.05. - Mateo Kovačič je jedním z hráčů, kteří v létě budou moct opustit Chelsea a přesunout se na jinou adresu. Zkušený chorvatský záložník, který během své kariéry hrál jen na zvučných adresách by mohl být novou posilou Manchesteru City, který prý s Chelsea otevřel jednání ohledně toho, co za Kovačiče požaduje, stejně tak s hráčem ohledně jeho případného kontraktu.

Mateo Kovačič už byl od mala vychováván jako jeden z největších chorvatských talentů. Za první tým Dinama Záhřeb hrál už ve svých 16 letech a v 18 už se zabydloval v základní sestavě Interu Milán. Ten neprožíval šťastné roky, ale Kovačič do nich vnášel světlo. Než přestoupil do Realu Madrid. Tam se ale nikdy nedokázal naplno prosadit přes svatou trojici Modrič-Casemiro-Kroos. V roce 2018 si vybral Chelsea, která za něj po ročním hostování zaplatila 45 milionů eur. Tehdy 24letý Chorvat se hned chytil.

Jenomže ne vždy podával konzistentní výkony a odráželo se to i na jeho minutáži. Přes 2000 minut za ligovou sezónu se dostal jednou jedinkrát. To není moc dobrá vizitka. Samozřejmě do toho často promlouval i jeho zdravotní stav, ale platilo to, že pokud by se Chelsea měla hnout z místa, Kovačič je rozhodně nahraditelný a na jeho místě se dá zapracovat, což už přesně udělala. Bylo to buď on, nebo Kanté. Jeden půjde z kola ven. S Kantém se i přes jeho slabé zdraví počítá a 29letý Chorvat je na cestě z klubu pryč.

Ale v Premier League zřejmě zůstane. O zájmu Manchesteru City se už před nějakou mluvilo, ale vše utichlo. Až doteď. Fabrizio Romano přišel s informací, že Cityzens už mluvili s Kovačičovým týmem ohledně podmínek jejich vzájemné dohody a údajně už měli mluvit i s Chelsea ohledně toho, co je pro dohodu nutno udělat. Kovačičova hodnota je 40 milionů eur, ale vzhledem k tomu, že mu příští léto končí smlouva, k dispozici by mohl být za poměrně solidní peníze. Pro Manchester City je jedním z hlavních cílů pro toto léto.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články