Zpět na » Premier League » Ivan Toney si vyslechl trest za sázení. Bez fotbalu bude 8 měsíců

Ivan Toney si vyslechl trest za sázení. Bez fotbalu bude 8 měsíců

Ivan Toney si vyslechl trest za sázení. Bez fotbalu bude 8 měsíců © iconsport.photo - Ivan Toney bude bez fotbalu 8 měsíců

0

Líbilo se

17.05. - Více gólů v letošní sezóně Premier League dali jen Harry Kane a Erling Haaland. Ivan Toney je s 20 góly za nimi. 27letý forvard je v životní formě, ale svým dřívějším sázením si hodně zavařil. Nyní si vyslechl trest. S okamžitou platností se musí zdržet veškerých fotbalových aktivit a to až na 8 měsíců. Vedle toho pro něj bude pokuta 50 tisíc liber jen malicherností.

Ivan Toney kdysi prošel i Newcastlem, ale prosadit se nedokázal. Přes spoustu hostování se nakonec dostal k přestupu do Peterborough, kde dal za 2 sezóny 40 branek a vysloužil si přesun do Brentfordu, který bojoval o postup do Premier League. Toney byl posledním dílem do skládačky. Dal 33 gólů, na 10 přihrál a zajistil postup. Od té doby válí i v Premier League. První sezónu ozdobil 13 zásahy a letos jich má už 20. Jen Kane a Haaland mají více branek než Toney. Brentford je devátý a nebýt některých zbytečných ztrát, mohli bychom ho vidět v evropských pohárech.

Další sezóna pro něj ale bude obrovsky těžká. V její první polovině se totiž bude muset obejít právě bez svého nejlepšího hráče. Mezi roky 2017 a 2021 se Toney dopustil porušení pravidel FA, když na fotbal sázel. Vinu FA potvrdila v 232 případech, což je opravdu hodně. Tento případ se řešil už dlouhou dobu, během které Toney hrál a dával góly. Bylo ale jasné, že trest příjde a nejen že zabrzdí Toneyho kariéru, ale uštědří tvrdou ránu i samotnému klubu.

Ivan Toney musí bez fotbalu vydržet příštích 8 měsíců. Trest mu vyprší 16. ledna 2024. S jeho jménem se přiotm mluvilo o klubech jako Arsenal nebo Tottenham. Jeho forma si žádala přestup a Toney by si přestup na věhlasnější adresu určitě zasloužil. Právě situace ohledně jeho sázení a trestu byla velkým otazníkem, díky kterému se kluby od nějakých přímých kroků drželi dál. Toney nyní s týmem ani nesmí trénovat a musí se zdržet jakýchkoliv fotbalových aktivit. Až se vrátí, bude muset ukázat, že je zpátky a ještě silnější.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články