Zpět na » Premier League » Antonio Conte vyhozen po pouhých 16 měsících ve funkci

Premier League - Antonio Conte vyhozen po pouhých 16 měsících ve funkci

Antonio Conte vyhozen po pouhých 16 měsících ve funkci © iconsport.photo -

0

Líbilo se

27.03. - Antonio Conte byl po šestnáctiměsíčním působení v severolondýnském klubu zbaven funkce manažera Tottenhamu Hotspur. Po náročných posledních týdnech, kdy na pozápasové konferenci kritizoval i samotný klub, došla majiteli trpělivost a Conte byl vyhozen.

Třiapadesátiletý Ital, který byl jmenován manažerem Spurs v listopadu 2021 po vyhazovu Nuno Espirita Santa, se v sobotu 18. března po remíze 3:3 se Southamptonem pustil do vedení a svých hráčů.

Jeho rozhodnutí veřejně kritizovat klub na tiskové konferenci se setkalo s rozhořčením. Dokonce se objevily zprávy, že několik hráčů chtělo, aby byl před dalším zápasem Premier League proti Evertonu 3. dubna propuštěn.

A nedlouho po jeho slovní tirádě se Spurs rozhodli s bývalým šéfem Juventusu, Chelsea a Interu Milán rozloučit
Spurs ve svém oficiálím prohlášení uvedli, že se na odchodu bývalého hráče Juventusu a Interu Milán dohodli po vzájemné dohodě a poděkovali mu za jeho přínos.

Předseda představenstva Daniel Levy k tomu uvedl: "Zbývá nám odehrát 10 zápasů Premier League a máme před sebou boj o účast v Lize mistrů. Všichni musíme táhnout za jeden provaz. Všichni musí přidat, abychom zajistili co nejvyšší mety pro náš klub a úžasné, věrné fanoušky."

Cristian Stellini, Conteho pravá ruka, bude do konce kampaně zastávat funkci úřadujícího hlavního trenéra. Stelliniho asistentem bude bývalý záložník Ryan Mason a Spurs se budou snažit na konci sezony jmenovat stálou náhradu.

Spurs jsou v současné době na čtvrtém místě Premier League, ale na Newcastle, který má dva zápasy k dobru, ztrácejí pouhé dva body.Z Ligy mistrů vypadli v 16. kole po smolné prohře 0:1 s AC Milán.

Conte končí své působení u Spurs s 54% poměrem výher, když zvítězil ve 41 ze 76 zápasů, které vedl.

petr magasanik / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články