Zpět na » Premier League » Brentford za Davida Rayu požaduje 40 milionů eur

Brentford za Davida Rayu požaduje 40 milionů eur

Brentford za Davida Rayu požaduje 40 milionů eur © iconsport.photo - Na Davida Rayu si zájemce bude muset připravit alespoň 40 milionů eur

0

Líbilo se

09.04. - Brentford během dvou let v Premier League opravdu zaujal. Hned několik hráčů, jako Ivan Toney, Mathias Jensen nebo Vitaly Janelt si říkají o lepší angažmá. Vedle nich je ale ohromně žhavým zbožím i brankář David Raya. Ten už je i ve španělském národním týmu a vyhlíží letní přesun do nějakého z top týmů. Brentford za něj bude požadovat minimálně 40 milionů eur.

David Raya je odchovancem španělské Cornelly, ale v Anglii je od roku 2012, kdy se přesunul do Blackbrunu. Tam prošel od týmu do 18 let, přes hostování v Southportu až do prvního týmu. S ním nejdříve vybojoval postup do Championship z League One a později se skvěle ukázal právě i ve druhé nejlepší anglické soutěži. Přestoupil do Brentfordu, kde se stal ihned oporou a ve své druhé sezóně vychytal postup do Premier League. Tam ho během první sezóny potkalo nepříjmen zranění, ale zvládl se vrátit do výborné formy.

Ta láká i o mnoho větší kluby než je malinký Brentford. Raya je jednou z hlavních opor, a tak se zájemci budou muset opravdu snažit. Klub za 27letého Španěla bude požadovat 40 milionů eur. Vzhledem k trhu a jeho akutální hodnotě 25 milionů eur je to celkem přijatelná cena. A kam by mohl zamířit? Mluví se především o Chelsea a Tottenhamu. U Chelsea je nejasná budoucnost Kepy s Mendym a Tottenham trápí špatná forma Huga Llorise, která ho během sezóny několikrát stála body. Raya by mohl být řešením.

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články