Zpět na » Premier League » Harry Kane rekordní trefou sestřelil Manchester City, který ztráty Arsenalu nevyužil

Harry Kane rekordní trefou sestřelil Manchester City, který ztráty Arsenalu nevyužil

Harry Kane rekordní trefou sestřelil Manchester City, který ztráty Arsenalu nevyužil © spursweb.com - Harry Kane svou rekordní trefou zařídil 3 body Tottenhamu

0

Líbilo se

05.02. - REVIEW Arsenal zaváhal na hřišti Evertonu a Manchester City měl dnes skvělou šanci náskok Kanonýrů stáhnout na rozdíl pouhopouhých dvou bodů. Překážkou mu byl Tottenham, který zase bojuje o top 4. A právě domácí celek se díky rekordní trefě Harryho Kanea raduje. Spurs největší hvězdy Manchesteru City v čele s Haalandem vynulovali.

Tottenham Hotspur - Manchester City 1:0

Branky: 15. Kane

Manchester City od začátku ukazoval větši chuť do ofenzívy, jenže k velkým šancím to nevedlo. Naopak na druhé straně Tottenham využil první šanci nejlépe jak mohl. Chyboval Rodri, míč ukořistil Hojbjerg a předložil ho Kaneovi, který se nemýlil. Tento gól z ho osamostatnil jako nejlepšího střelce klubové historie. K nadějné střele se napřáhl Bernardo Silva, ale jeho rána mířila přímo k Llorisovi. Zápas byl plný emocí a rozhodčí měl co dělat, aby hráče udržel. Můžeme říct, že Tottenham byl vepředu nebezpečnější, ale i Riyad Mahrez na druhé straně ukázal svůj um a trefil břevno.

Na rozdíl od minulého střetnutí, tento zápas byl oku fanouška o mnoho méně lahodící. Druhý poločas byl na šance ze začátku opravdu chudý. První velkou měl až po skoro 20 minutách hry Julian Álvarez, ale v dobré pozici napálil míč pouze do Erica Diera. Na druhé straně Kaneovi chyběl kousek, aby k míči od Perišiče doklouzal a skóroval. Mladý Argentinec Álvarez se opravdu snažil, ale Hugo Lloris stále bez zákroku. To Ederson zakročit proti sebevědomému průniku Kanea musel. Erling Haaland byl stále neviditelný.

Tottenham nadále tlačil. Sonova rána neměla dostatečnou razanci a umístění, aby překonala Edersona a když se k ráně dostal Hojbjerg, mířil vedle Brazilcovi brány. Manchester City se ale k samotnému konci dostal do varu a bušil na gólová vrata. Tottenhamu navíc do karet nehrála druhá žlutá karta Cristiana Romera. Domácí tým ale zkušeně výsledek uhlídal a pomohl Arsenalu. Vyzdvihnout se musí výkon Emersona, který dal jasnou zprávu, že s novou posilou Pedrem Porrem se rozhodně bude chtít poprat.

David Suchý / mancity.com

Nejnovější články