Zpět na » Premier League » Chelsea chce zahájit druhé kolo vyjednávání s Benficou ohledně Enza Fernandeze

Premier League - Chelsea chce zahájit druhé kolo vyjednávání s Benficou ohledně Enza Fernandeze

Chelsea chce zahájit druhé kolo vyjednávání s Benficou ohledně Enza Fernandeze © sportzwiki.com - Mistr světa Enzo Fernandez je vysněnou posilou Chelsea

1

Líbilo se

30.01. - Chelsea pro Benficu Lisabon nyní není klubem, který by byl oblíbený. Nahlodala Enza Fernandeze k tomu, aby byl hlavou někde jinde než právě v portugalském velkoklubu a přitom nebyla ochotná zaplatit požadovanou částku. Nyní to ale vypadá, že Boehly odkudsi vytáhl dalších 120 milionů eur a chce začít druhé a čistší kolo vyjednávání o přestupu mladého mistra světa.

Enzo Fernandez byl před MS v Kataru prakticky neznámý hráč pro většinu širší fotbalové veřejnosti. Je odchovancem slavného klubu River Plate. Poprvé se pořádně prosadil na hostování v Defense. V River Plate si ale rychle všimli, že by se hodil do jejich prvního týmu a udělali z něj oporu. Společně s útočníkem Julianem Álvarezem tvořili mladou osu mužstva. Toto léto pak vzal nabídku Benficy Lisabon, ve které ve středu zálohy září a je jedním z nejlepších hráčů celé portugalské ligy. Výborný byl i v Lize mistrů. Benfica za něj přitom zaplatila pouhých 14 milionů eur.

Trenér Scaloni ho vzal do Kataru a během turnaje z něj udělal klíčovou postavu zálohy, která měla velký podíl na zlaté medaili. Fernandez si za své výkony vysloužil ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje a jeho cena vystřelila k astronomickým výšinám. Benfica se na přestupovém trhu opět trefila. Hlavním zájemcem je Chelsea. Ta Benfice slíbila požadovaných 120 milionů eur a Enzo Fernandez už se viděl na Stamford Bridge. Jenže na poslední chvíli přišla Chelsea s mnohem menším obnosem, než slibovala. Tím to pro Benficu haslo.

Enzo Fernandez

Musela zároveň řešit pomotanou hlavu svého klíčového hráče, který zkrátka chtěl odejít. V posledním ligovém zápase před fanoušky líbal a uctíval klubové logo na svém dresu a zdálo se, že to znamená jeho definitivní setrvání na Estadio da Luz. Jenže Chelsea se nevzdává a opět vyrukuje s tím, že za Fernandeze na stůl položí 120 milionů eur. Vše tak nyní záleží na tom, jak se k situaci postaví Rui Costa. Pustí Fernandeze, nebo je pro Benficu Chelsea uzavřenou kapitolou? Stránka samotného hráče by pak neměla být pro vedení The Blues problém. Stal by se nejdražší posilou historie klubu.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články