Zpět na » Premier League » Cristiano Ronaldo se v rozhovoru pustil do Ten Haga i Manchesteru United

Cristiano Ronaldo se v rozhovoru pustil do Ten Haga i Manchesteru United

Cristiano Ronaldo se v rozhovoru pustil do Ten Haga i Manchesteru United © thesun.co.uk - Erik ten Hag a Cristiano Ronaldo

3

Líbilo se

14.11. - Hvězdný portugalský útočník, Cristiano Ronaldo, s Piersem Morganem připravil exkluzivní rozhovor, během kterého se rozhodl okomentovat uplynulé měsíce a turbulentní loňskou sezónu, která skončila neúspěšným pokusem o letní přestup.

Pro Cristiana Ronalda byla uplynulá sezóna, na jejímž konci Manchester United odmítl jednat o letním odchodu portugalského útočníka, jako na horské dráze. Rudí ďáblové se nedokázali kvalifikovat do Ligy Mistrů a pětinásobný držitel Zlatého míče byl opakovaně kritizován za svůj přístup k týmu a nesoulady s trenérem Ten Hagem, jenž posadil Cristiana Ronalda na lavičku.

Podle deníku The Sun se Cristiano Ronaldo cítí zrazen svým klubem ve velmi těžkém období svého života, ale hlavně trenérem Ten Hagem. „Nemám k němu žádný respekt, protože on nerespektuje mě.“ Nit suchou nenechal ale ani na bývalém trenérovi Ragnickovi nebo Waynu Rooneym. „Nevím, proč mě Rooney pořád kritizuje, nejspíš to bude proto, že on už kariéru ukončil, ale já stále hraji na vysoké úrovni. Nebudu říkat, že vypadám lépe než on, ale je to pravda,“ rýpnul si do bývalého spoluhráče z Manchesteru United.

Když se Cristiano Ronaldo před dvěma lety rozhodoval o tom, zda se vrátí nebo ne do Manchesteru, mluvil o své volbě také se Sirem Alexem Fergusonem. „Když jsem se chtěl vrátit do Manchesteru, bylo jasné, že půjdu jedině do United. Šel jsem za svým srdcem a Sir Alex mi také řekl, že není myslitelné, abych šel do City.

Ronaldo si ale záhy uvědomil, že United už není stejným klubem. „Pokrok byl nulový, od odchodu Sira Alexe jsem v klubu neviděl žádný vývoj. Nic se nezměnilo. Myslím, že fanoušci by měli znát pravdu. Chci pro klub to nejlepší, proto jsem do Manchesteru United přišel. Ale jsou tu určitě věci, které nám nedovolují dostat se na nejvyšší úroveň podobně jako City, Liverpool nebo Arsenal. Klub jako Manchester United by měl být na vrcholu a tam bohužel není.

Útočník Manchesteru United ale nekritizoval pouze samotný herní projev klubu, nelíbilo se mu ani to, že zpochybňoval důvody jeho nezapojení se do letní přípravy. Na začátku července byla do nemocnice převezena Ronaldova tříměsíční dcera, což byl důvod, proč se Cristiano nezapojil včas do předsezónní přípravy.

Někteří vyšší manažeři klubu o důvodu ale pochybovali, což v Ronaldovi vyvolalo pocit ublíženosti. Zároveň tvrdí, že klub neprojevil dostatek empatie během toho, co hráč popsal za nejtěžší období života. „Rodina je pro mě vším. O to víc po tom, čím jsme si letos prošli. Miluji Manchester United, miluji jeho fanoušky, vždy byli na mé straně. Ale v klubu se musí změnit mnoho věcí,“ zakončil Cristiano Ronaldo rozhovor, který pravděpodobně znamená konec hráčovy kariéry v United.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Nejnovější články