Zpět na » Premier League » West Ham přivádí posilu do středu obrany. Z PSG přichází německý reprezentant Thilo Kehrer

West Ham přivádí posilu do středu obrany. Z PSG přichází německý reprezentant Thilo Kehrer

West Ham přivádí posilu do středu obrany. Z PSG přichází německý reprezentant Thilo Kehrer © whufc.com - Thilo Kehrer přestupuje do West Hamu

0

Líbilo se

17.08. - Kurt Zouma, Craig Dawson, Angelo Ogbonna a nově Nayef Aguerd. To jsou jména, která má trenér Moyes ve West Hamu k dispozici na pozici středního obránce. Kromě Zoumy ale ani jeden z jmenovaných není fit a v předchozích dvou utkáních zaskakoval Ben Johnson. Talentovaný krajní obránce se nové role zhostil statečně, ale bylo vidět, že jeho kvality na to prostě nestačí, I proto přivedlo Moyesovi vedení zvučnou posilu z PSG. Za 12 milionů eur přichází Thilo Kehrer.

Kehrer pochází z vyhlášené akademie Schalke. Z akademie odkud vyšli mistři světa Neuer, Höwedes, Draxler a Özil. Dříve třeba hvězdy německého fotbalu Olaf Thon a Jens Lehmann. V poslední době zase Leroy Sané a právě Kehrer. Mezi chlapy vnikl Němec s kořeny v Burundi již v nízkém věku. Od svých 20 hrál pravidelně a po 2 sezónách mezi dospělými tehdy 21letého stopera za takřka 40 milionů eur ukořistilo PSG. Při odchodu ze Schalke byli dražší jen zmiňovaní Draxler a Sané. I přes velkou a silnou konkurenci v PSG dostal poměrně dost prostoru. V lize jen jednou, a to díky zranění, neodehrál více než 24 ligových utkání. Dohromady jich pak bylo 128. 3x se stal francouzským šampionem a 2x vítězem poháru.

V případě potřeby nastupoval i na pravém kraji obrany. Tam nastoupil i ve finále Ligy Mistrů proti Bayernu. O tom, že to není jeho ideální post všechny přesvědčil Kingsley Coman, který si s nebohým Němcem dělal, co chtěl. Nakonec byl Kehrer i u jeho vítězného gólu.

Ovšem kvalita Kehrerovi upřít nelze. Prakticky všude ve Francii kromě právě Paříže by měl jisté místo v základní sestavě. A těch zápasů v konkurenci Kimpembeho, Marquinhose, Dialla, Ramose, Hakimiho a tak dále neposbíral málo. Vzhledem ke končícímu kontraktu ho West Ham získal za pouhých 12 milionů eur. Za okamžitou kvalitu, která má v 25 letech stále ještě prostor na zlepšení, je to v dnešní době směšná částka. Smlouvu podepsal na 4 roky a je v ní zahrnutá i opce na další 2 sezóny.

Kehrer je německým reprezentantem. Oblíbil si ho trenér Flick, který mu dává hodně příležitostí jako pravému stoperovi ve tříčlenné obraně, nebo přímo jako pravému obránci. Zatímco během 3 let pod trenérem Löwem nastoupil do 9 zápasů, během roku s Flickem to už je dalších 11 startů.

A co o svém příchodu řekl sám nový spoluhráč Tomáše Součka a Vladimíra Coufala? „Jsem nadšený, že jsem mohl ve West Hamu podepsat. Tohle je nejlepší liga na světě a já se těším, že si Premier League zahraju. Bavil jsem se s trenérem a ten mi přesně řekl o tom, jak mě hodlá využívat. Mým největším cílem je teď dostat se do týmu, integrovat se do kolektivu a užívat si to, že hraju za West Ham“, řekl 25letý německý obránce.

David Suchý / whufc.com

Nejnovější články