Zpět na » Serie A » Útočník Sassuola, Gianluca Scamacca, přestupuje do West Hamu

Útočník Sassuola, Gianluca Scamacca, přestupuje do West Hamu

Útočník Sassuola, Gianluca Scamacca, přestupuje do West Hamu © tebigeek.com - Scamacca odchází do West Hamu United

1

Líbilo se

23.07. - Čeští kladiváři, Coufal se Součkem, budou mít v příští sezóně v útoku nového spoluhráče. Tým West Hamu posílí třiadvacetiletý útočník Sassuola a italské reprezentace, Gianluca Scamacca. O hráče na jaře usilovalo několik klubů Serie A, ale nejpřesvědčivější byl nakonec tým z Premier League.

Londýnský klub Sassuolu za přestup mladého útočníka zaplatí 36 milionů eur a dalších až 6 milionů může italský klub získat na bonusech. Dále může Sassuolo získat až 10% z budoucího prodeje hráče. West Ham nyní jedná o podmínkách smlouvy se samotným hráčem.

Gianluca Scamacca je jedním z nejžádanějších útočníků na italském přestupovém trhu a není těžké pochpit proč. Vysoký útočník dal v uplynulém ročníku Serie A šestnáct branek. Ve svých třiadvaceti letech je Scamacca velkým fotbalovým fenoménem. V patnácti letech byl označen za jeden z největších talentů evropského fotbalu. Ještě jako mládežnický hráč dvakrát odcestoval na zkoušku do nizozemského klubu, ale paradoxně v jednadvaceti letech stále hrál sotva druhou italskou ligu.

Letošní sezóna byla pro mladého útočníka ovšem průlomová. Sassuolo ve svém středu objevilo jednoho z nejlepších forwardů italské ligy, ale především hráče, za kterého si může říct o částku převyšující 40 milionů eur.

Dlouhou dobu se zdálo, že italský reprezentační útočník zůstane v domácí soutěži, o jeho angažmá usiloval jak Inter tak Juventus, ale oba kluby nakonec ulovily ještě větší ryby. V posledních týdnech se pak mluvilo především o zájmu ze strany PSG, ale bitvu o mladého hráče nakonec vyhrál West Ham, který se v řádu několika málo hodin zvádl dohodnout s klubem i hráčem.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, calciomercato.com

Nejnovější články