Zpět na » Primera Division » Sevilla náhradu za Koundého našla v Bayernu. Přichází 20letý Tanguy Nianzou

Primera Division - Sevilla náhradu za Koundého našla v Bayernu. Přichází 20letý Tanguy Nianzou

Sevilla náhradu za Koundého našla v Bayernu. Přichází 20letý Tanguy Nianzou © getspanishfootballnews.com - Tanguy Nianzou bude hrát v Seville

0

Líbilo se

17.08. - Odešli Jules Koundé i Diego Carlos. Dvě klíčové postavy základní jedenáctky Sevilly. Vyřešit to měl Brazilec Marcao z Galatasaraye, má ale nyní svalové zranění a v prvním kole proti Osasuně nastoupil Karim Rekik společně se záložníkem Nemanjou Gudeljem. Sevilla prohrála a ani jeden ze stoperů nepodal zrovna přesvědčivý výkon. Změnit složení má nová posila a to rovnou z Bayernu Mnichov. 20letý Tanguy Nianzou bude přímou náhradou za Koundého.

Již pár let je Tanguy Nianzou Kouassi považován za jednoho z nejtalentovanějších obránců v Evropě. Již když byl v akademii PSG, bylo o něm slyšet a bylo jen otázkou času, kdy se jako klenot představí i vedle hvězd v A-týmu. Ten moment přišel v roce 2019, kdy Nianzouovi bylo pouhých 17 let. Mezi dospělými odehrál 13 zápasů, ale rozhodl se svůj talent dále rozvíjet v Německu. Nepodepsal nový kontrakt a přestoupil zadarmo do Bayernu Mnichov. Tam do dnešního dne odehrál 28 zápasů a vedle jednoho francouzského tak má na kontě i 2 německé tituly.

Všem je ale jasné, že Bayern má na pozici stoperů obrovskou kvalitu a pro mladého, leč velmi talentovaného, obránce je cesta do sestavy velmi obtížná. Proto mu dal Bayern možnost odchodu. Sevilla bavorskému velkoklubu nabídla částku okolo 16 milionů eur a pro hráče je to skvělá možnost, jak poprvé dokázat, že je skvělý i když to na něm celé stojí.

Sevilla si ho pojistila až do roku 2027. Spekulovalo se ale, že Bayern si u Nianzoua nechává zadní vrátka a do přestupu zahrnul i opci na zpětný přestup. Talent na to, aby Bayern měl důvod ho v budoucnu chtít zpět rozhodně má. 20letý stoper je podobně jako jeho předchůdce Koundé výborný s míčem, má skvělou rozehrávku a dribling mu také nedělá problém. Jeho silnou stránkou jsou i hlavičky, což je vzhledem k jeho výšce 191 centimetrů logické. Mezi jeho slabiny zatím patří disciplína. S tou má ale problém většina mladíků, Zkrátka občas přijde nějaký ten zkrat.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články