Zpět na » Serie A » Čínští vlastníci Interu rozhodli: Škriniar není na prodej, dostane nabídku nové smlouvy

Čínští vlastníci Interu rozhodli: Škriniar není na prodej, dostane nabídku nové smlouvy

Čínští vlastníci Interu rozhodli: Škriniar není na prodej, dostane nabídku nové smlouvy © gazzetta.it - Škriniar zůstane hráčem Inter Milan, jedání s PSG byla ukončena

1

Líbilo se

20.08. - Nová jednání mezi Interem Milán a PSG žádný průlom nepřinesla. Italský klub je přesvědčen, že hodnota slovenského obránce neodpovídá příliš nízké nabídce od pařížského klubu, proto vlastníci klubu rozhodli, že již o přestupu hráče nebudou jednat a se Škriniarem zahájí proces vyjednávání nové smlouvy.

Inter Milan zůstává Milanem s velkým M, a to doslova. Definitivní rozhodnutí o tom přinesl prezident Zhang, který uzavřel dveře dalším jednáním s PSG o přestupu slovenského obránce Milana Škriniara. Přesvědčily ho prosby trenéra Inzaghiho, který si chtěl středního obránce nechat za všech okolností, rozhodly také rady vedení klubu.

Proto nestačila nabídka PSG ve výši 70 milionů eur, kterou by Inter patrně ještě před několika týdny přijal. Nyní ale italský klub tvrdí, že hodnota hráče leží na hranici 90 milionů eur a prioritou týmu je zůstat silný a konkurenceschopný. Na posledním jednání v Miláně si Inter vyslechl nabídku a ověřil si, že nadále zůstává velký odstup mezi požadavkem a nabízenou částkou. Prezident Zhang proto další postup v jednání utnul a hráče oficiálně stáhnul z trhu. Rozhodnutí je nevratné, Inter již o prodeji Škriniara uvažovat nebude.

Fanoušci se uklidnili, trenér Inzaghi má jistotu kvality v obraně, ale tím kauza Škriniar nekončí. Vracíme se totiž na celý začátek příběhu, který odstartoval ve chvíli, kdy PSG nabídlo slovenskému reprezentantovi velmi lukrativní smlouvu. Milan Škriniar si v průběhu let nikdy v klubu nevydupal smlouvu a vždy přijal to, co mu Inter nabídl. Nyní je ale na čase, aby podepsal kontrakt opravdu vypovídající o jeho hodnotě. Pokud doteď slovenský hráč v Interu pobíral 3,5 milionu eur, mohl by se nyní lehce dostat na 5,5 milionů, možná 6.

Nebude to sice téměř 8 milionů eur ročně, které měl slíbeny v PSG, ale je to pořád téměř dvojnásobek současné mzdy. Délka nové smlouvy bude vázat hráče k Interu do léta 2027, ale oba aktéři jednání mají před sebou stále ještě dlouhou trať, na které ale není záhodno se zdržovat. Současný kontrakt vyprší v létě 2023 a to znamená, že již v lednu by mohl být slovenský obránce svým vlastním pánem.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články