Zpět na » Premier League » Maxwell Cornet přestupuje z Burnley do West Hamu

Premier League - Maxwell Cornet přestupuje z Burnley do West Hamu

Maxwell Cornet přestupuje z Burnley do West Hamu © whufc.com - Maxwell Cornet je novou posilou West Hamu

0

Líbilo se

05.08. - Přišel z Lyonu do Burnley a nikdo jsme asi úplně nevěděli co od něj čekat. Maxwell Cornet byl ale nejlepším hráčem klubu, který po letech bojů o udržení nakonec svůj boj prohrál. Reprezentant Pobřeží Slonoviny sám nedokázal tento klub v Premier League udržet a nyní hledal nové angažmá. Zdá se ale, že ho našel. Jeho příchod oznámil West Ham.

Cornet do Lyonu dorazil jako mladý talent Mét v roce 2014 a nakonec za něj hrál až do minulého ročníku. Z velkého talentu se stal hotový hráč, který ale neměl dostatek kvality na to, aby v Lyonu byl jedním z klíčových hráčů, nebo si řekl o přestup do velkého klubu. Po 7 letech se rozhodl pro novou kapitolu a tu měl psát v Burnley. Přestoupil za 15 milionů eur.

Jak už jsem ale řekl, Burnley sestoupilo a nezachránil to ani Cornet svými skvělými výkony. Skóroval devětkrát, na jeden gól přihrál a byl největší ofenzivní zbraní klubu. Nezměnil to ani příchod Wouta Weghorsta.

West Ham by měl dotahovat přestup Filipa Kostiče z Frankfurtu, ale Cornet hraje prakticky na stejné pozici jako srbský reprezentant. Uvidíme tedy, jestli s jedním příchodem ten druhý padá, případně na jakou pozici David Moyes s Cornetem počítá.

Stát by měl 21 milionů eur, což je jeho výstupní klauzule.

Jsme rádi, že můžeme přivítat Maxwella ve West Hamu. Je to komplexní hráč se zkušenostmi jak z Premier League, tak z evropských pohárů a přináší k nám další sílu a kvalitu. V minulé sezóně mě zaujal v dresu Burnley. Měl na ně velký vliv a ukázal velkou touhu se zlepšovat a táhnout tým k lepším výsledkům“, vyjádřil se k nové posile trenér Moyes.

David Suchý / whufc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články