Zpět na » Premier League » Chelsea dosáhla pokroku v jednání o příchodu Raheema Sterlinga. Ten chce zpátky do Londýna

Premier League - Chelsea dosáhla pokroku v jednání o příchodu Raheema Sterlinga. Ten chce zpátky do Londýna

Chelsea dosáhla pokroku v jednání o příchodu Raheema Sterlinga. Ten chce zpátky do Londýna © skysports.com - Raheem Sterling

1

Líbilo se

04.07. - Chelsea a Manchester City podle zákulisních zdrojů výrazně pokročily v jednání o možném přesunu Raheema Sterlinga na Stamford Bridge. O anglického reprezentanta jeví velký zájem kouč Chelsea Thomas Tuchel, hledající náhradu za útočníka Romelua Lukakua, který se vrátil do Interu Milán.

Podle zdroje televizní stanice Sky Sports dosáhla jednání během posledních dnů velkého pokroku a kluby se vzájemně přiblížily v představách ohledně přestupové částky. Podle jiného zdroje blízkého jednání jde však o příliš optimistický pohled na současná jednání.

Jakákoliv dohoda navíc bude záviset i na tom, zda bude Chelsea schopna dohodnout se se Sterlingem na osobních podmínkách. Vzhledem k tomu, že je Sterling považován za jednoho z nejlepších útočníků v Premier League se očekává, že si na Stamford Bridge přijde na ještě vyšší plat, než jaký pobírá u Citizens.

Navzdory současným jednáním nicméně mezi Sterlingem a manažerem City Pepem Guardiolou přetrvávají dobré vztahy a šampioni Premier League jsou ochotni nechat jej odejít pouze v případě nabídky pohybující se kolem 50 milionů liber.

Raheem SterlingRaheem Sterling patří mezi nejnebezpečnější útočníky v Premier League. (zdroj: skysports.com)

Hlavním důvodem, proč Manchester City zvažuje Sterlingův prodej, je jeho blížící se vypršení smlouvy. Anglickému křídlu totiž zbývá na Etihad Stadium už jen roční smlouva a hráč zatím nejeví zájem o její prodloužení.

Sterling totiž čím dál více uvažuje o možném stěhování se zpět do Londýna, kde žije velká část jeho rodiny. Sám vyrostl v Neasdenu, jen pár kilometrů od stadionu Wembley.

Anglický reprezentant by mohl Chelsea výrazně pomoci svými prokazatelnými střeleckými schopnostmi. V dresech Liverpoolu a Manchesteru City totiž v Premier League nasázel již 165 gólů ve 320 zápasech.

Pokud by se kluby domluvily, přišel by Manchester City během léta už o druhého důležitého člena kádru a znovu na úkor týmu z takzvané Big Six. Dnes byl totiž oficiálně dokončen přestup Sterlingova spoluhráče z útoku Gabriela Jesuse do Arsenalu za 45 milionů liber.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Homoklády z modré ústřice netrpělivě čekají na další buzničku až se k nim připojí Smajlík 2 Smajlík 3

Rudejdablik

jsi vítán.....ale za poloviční plat

ovmartin23
Nejnovější články