Zpět na » Premier League » Raheem Sterling už je hráčem Chelsea. Byl pro nás prioritou číslo 1, prohlásil Thomas Tuchel

Premier League - Raheem Sterling už je hráčem Chelsea. Byl pro nás prioritou číslo 1, prohlásil Thomas Tuchel

Raheem Sterling už je hráčem Chelsea. Byl pro nás prioritou číslo 1, prohlásil Thomas Tuchel © si.com, fotbalportal.cz - Raheem Sterling

0

Líbilo se

14.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Během středy byl úspěšně dotažen jeden z největších přestupů letního období. Raheem Sterling vyměnil dres Manchesteru City za barvy Chelsea. Citizens za něj zinkasují 47,5 miliónu liber. Sterlingovi zbýval poslední rok smlouvy. Thomas Tuchel uvedl, že anglický útočník byl pro londýnský klub přestupovým cílem číslo jedna.

Před pár dny odešel na hostování do Interu Milán po ročním angažmá Romelu Lukaku. Chelsea proto hledala novou palebnou sílu. Jejím hlavním cílem se stal Raheem Sterling z Manchesteru City.

A sedmadvacetiletého Angličana během středy definitivně získala do svých řad. Raheem Sterling podepsal na Stamford Bridge pětiletou smlouvu s opcí na dalších 12 měsíců. Už se také připojil k týmu Thomase Tuchela na předsezonním turné ve Spojených státech.

Raheem Sterling se stal prvním příchodem v nové éře Todda Boehlyho. Brzy by se k němu mohl připojit obránce Kalidou Koulibaly z Neapole. Ten už se také dohodl na čtyřleté smlouvě a ve čtvrtek podstoupí zdravotní prohlídku před možným přestupem za 32 miliónů liber.

„V první řadě je radost být tady,“ řekl Sterling. „Ve své dosavadní kariéře jsem toho samozřejmě hodně dokázal, ale stále je toho ještě hodně, čeho mohu dosáhnout, a opravdu se těším, že to budu dělat v dresu Chelsea a pod Thomasovým vedením.“

„Londýn je mým domovem a místem, kde to pro mě všechno začalo, a je úžasné, že mám nyní možnost hrát týden co týden před přáteli a rodinou na Stamford Bridge. Už se moc těším, až se tam brzy setkám s fanoušky.“

„Už se nemůžu dočkat, až se rozjedu a budu pokračovat v práci na hřišti.“

V rozhovoru exkluzivně pro Sky Sports News šéf Chelsea Tuchel uvedl, že Sterling je pro klub v létě přestupovým cílem číslo jedna, a označil ho za perfektní volbu.

„Byla to priorita číslo jedna a my jsme velmi nadšení a super šťastní, že se nám to podařilo uskutečnit,“ řekl Tuchel.

„Je velkým zlepšením našeho týmu a je přesně tím, co jsme hledali, pokud jde o věk, zkušenosti a styl hry.“

„Jakmile hráči v dnešní době přijdou do situace, kdy jim zbývá do konce smlouvy pouze jeden rok, vždy je tu prostor pro jednání a možnosti. My jsme do toho šli. Dokázali jsme ho velmi rychle přesvědčit. Nechal se přesvědčit, udělal vše, co bylo potřeba, a my jsme udělali maximum, aby se to podařilo. Perfektně to do sebe zapadá.“

„Dává nám velkou flexibilitu, pohyblivost a útočné možnosti vepředu.“

Nový spolumajitel a předseda představenstva Chelsea Todd Boehly řekl: „Raheem Sterling je sériový vítěz a jeho podpis je důležitým krokem k posílení našeho týmu. Jsme rádi, že se Raheem vrací s Chelsea do Londýna, a těšíme se, až na Stamford Bridge uvidíme jeho prvotřídní talent.“

Sterling již dříve zamával Manchesteru City ve středečním srdceryvném vzkazu na sociálních sítích, kde anglický útočník popsal, že mu bylo ctí nosit dres Manchesteru City.

„Sedm sezón, jedenáct velkých trofejí, vzpomínky na celý život,“ napsal.

„Trenérskému štábu, který v průběhu let sehrál obrovskou roli v mém rozvoji, spoluhráčům, kteří se stali něčím víc než jen těmi, s nimiž sdílím hřiště, pracovníkům v zázemí, zaměstnancům kanceláře, fanouškům, kteří neúnavně podporovali tým, a všem, kteří se podílejí na Manchesteru City, moje úcta k vám nemůže být větší.“

„Byla to jízda. Jsem vděčný za vzestupy i pády, protože právě pády občas prověřily mou sílu a odhodlání a umožnily mi stát tu před vámi jako nejlepší možná verze sebe sama.“

„Do Manchesteru jsem přijížděl jako dvacetiletý. Dnes odcházím jako muž.“

Anglický reprezentant byl v čele užšího seznamu Tuchelových útočných cílů a vstoupil do posledního roku smlouvy se City, které je za jeho služby vděčné a nebránilo mu v touze po větší minutáži a postavení jinde.

Pep Guardiola opakovaně prohlásil: „Nerad si nechávám hráče, kteří jsou nešťastní,“ a byl otevřený tomu, aby v létě povolil Sterlingův odchod, a to i k rivalovi z Premier League, pod podmínkou, že bude předložena přijatelná nabídka v hodnotě kolem 50 milionů liber.

Tuchel zoufale toužil přidat rozhodující posilu do ofenzivy, aby vyřešil problémy Chelsea se střílením gólů, a nový majitel Blues Todd Boehly byl v kontaktu se City, aby s ním projednal čísla a strukturu dohody.

Sterling nabízí Tuchelovi zaručenou hrozbu - za Liverpool a City se v 320 vystoupeních v Premier League přímo podílel na celkem 165 gólech - a také taktickou flexibilitu a zkušenosti.

Sedmadvacetiletý hráč věří, že se nachází v rozhodující fázi své kariéry a chce se výrazně prosadit na hřišti i mimo něj.

Skutečnost, že City může bez obav prodat dva útočníky členům velké šestky - Gabriela Jesuse do Arsenalu za 45 milionů liber a Sterlinga na Stamford Bridge - je známkou jejich solidního náboru a rozdílu, který mezi kluby existuje.

Vnitroligové přestupy v horních patrech tabulky budou stále častější, protože týmy hrající evropské poháry se snaží finančně konkurovat svým anglickým protějškům.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

L Smajlík 13 L Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 3

MUFC_RedArmy
Nejnovější články