Zpět na » Serie A » Prodej De Ligta? 120 milionů v hotovosti nebo nic, hlásí Juventus

Serie A - Prodej De Ligta? 120 milionů v hotovosti nebo nic, hlásí Juventus

Prodej De Ligta? 120 milionů v hotovosti nebo nic, hlásí Juventus © 90min.com - Matthijs de Ligt

0

Líbilo se

26.06. - V posledních týdnech se čím dále více v tisku skloňuje jméno holandského obránce v souvislosti s jeho možným odchodem z Turína. Historku přiživuje také samotný hráč tím, že příliš nechvátá s prodloužením smlouvy. Juventus ale zájemcům odpovídá velmi jasně: nabídněte 120 milionů eur nebo jednání neproběhnou.

Holandský obránce De Ligt je zklamán z posledních sportovních výsledků svého klubu a zejména z umístění Juventusu v italské lize a neúspěchů i v dalších soutěžích. S obnovením smlouvy proto nijak nechvátá a chce zvážit veškeré možnosti, které se mu naskytnou, včetně možného přestupu do jiného klubu.

O sirény není nouze, Juventus se sice snaží dát dohromady jednu z nejlepších obranných dvojic soutěžě De Ligt - Koulibaly, ale zatím zůstalo pouze u snění. Případným zájemcům o mladého holandského obránce proto vzkazuje, hráče prodat nehodláme, pokud má někdo zájem, musí zaplatit výstupní doložku smlouvy ve výši 120 milionů eur.

Právě výstupní doložka je jablkem sváru mezi klubem a hráčem a jedním z důvodů, proč De Ligt ještě nepodepsal prodloužení smlouvy. Trvá totiž na tom, aby Juventus výstupní klauzuli snížil. Zároveň ale i turínský klub chce chránit sám sebe a nechce o nejlépe placeného hráče týmu přijít.

Mediální přestřelky pokračují již od konce minulého roku. Současná De Ligtova smlouva vyprší v roce 2024 a Juve by rádo mělo jasno v tom, zda s hráčem může dál počítat. De Ligt tlačí na snížení výsupní doložky o 50 milionů eur, vedení bianconeri ale ze své pozice nechce ustoupit.

De Ligt má mnoho obdivovatelů, především v anglické lize, počínaje Manchesterem United, který má na lavičce bývalého obráncova trenéra Ten Haga, přes Chelsea až po Manchester City.Až přijde čas, rozhodnu se, zda prodloužt nebo pokračovat. Vždy se dívám na to, co je pro mě nejlepší z hlediska sportovního projektu,“ vzkázal na začátku června z reprezentačního srazu. A od té doby se příliš nového neudálo. Juventus se nekolikrát sešel s právníkem Pimentou, ale obě strany zatím pevně drží svou vyjednávací pozici.

Stará dáma tak v podstatě jen stále dokola opakuje, že prodejní částka za mladého obránce odpovídá výstupní doložce, a to v hotovosti v plné výši. Juventus není ochoten jednat o snížení ceny výměnou za jiného hráče. Pole zájemců se velmi rychle vyčistilo a s konkrétní nabídkou nikdo nepřišel, je tedy velmi nepravděpodobné, že by De Ligt letos v létě převlékl dres.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

S těmi italskými kluby musí být opravdu radost obchodovat, chtějí za každého lehce nadprůměrného hráče přes 100 milionů euro, ale sami nabízejí ostatním klubům za jejich hráče pakatel a zrovna Chelsea s tím má zkušenosti

Tomguncz1
Wazz - 27.06. Odpovědět

A modrej sajrajt utřel mordy Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Nejnovější články