Zpět na » Serie A » De Ligt si chce prosadit letní přestup do Chelsea

Serie A - De Ligt si chce prosadit letní přestup do Chelsea

De Ligt si chce prosadit letní přestup do Chelsea © latestuk.news - Matthijs de Ligt

0

Líbilo se

29.06. - Holandský obránce Juventusu je jedním z nejžádanějších hráčů turínského klubu na přestupovém trhu. Zájemce zatím neodrazuje ani pevné stanovisko Staré Dámy, která požaduje za mladého obránce zaplacení výstupní doložky ve výši 120 milionů eur.

Matthijs de Ligt by rád v létě přestoupil do anglické fotbalové ligy a zájemci mu zatím rozhodně nechybí. Do hry o holandského obránce vstoupili razantně Chelsea a Manchester City. Trenér londýnského klubu, Thomas Tuchel, je jedním z velkých obdivovatelů mladého obránce, který je v Juventusu nejlépe placeným hráčem, ale zatím se s klubem není schopen dohodnout na nové smlouvě. A možná ani ochoten.

Holandský obránce několikrát vyslovil své pochybnosti o tom, zda bude v klubu pokračovat, protože ho současná forma Juve a její výsledky z posledních let dostatečně nemotivují. Chelsea je ochotna s Juventusem jednat, ale první kolo nedopadlo podle představ londýnského klubu. Do Turína putovala nabídka na částečnou úhradu výstupní doložky + přestup hráče na výběr mezi Wernerem a Pulišičem. Do Anglie se vrátila strohá odpověď: 120 milionů eur cash, žádné jiné nabídky nepřijímáme.

Nizozemský obránce v roce 2019 upřednostnil Juventus před Barcelonou, ale v italské Serii A zatím neřpedvedl svůj talent v plné kráse a tak se mnohdy fanoušci i experti dotazovali, zda investovaných 85 milionů eur nebylo chybným krokem.

I přesto Juventus vyzval hráče k jednání o prodloužení stávající smlouvy, ovšem vše hned v počátku ztroskotalo na výstupní doložce, kterou chtěl de Ligt ve smlouvě upravit. Od té doby se obě strany na dalším postupu nedohodly, proto se na obzoru objevily kluby Premier League.

Chelsea je ochotna za 22letého hráče nabídnout v přepočtu až 70-80 milionů eur, zároveň má v hledáčku ale také Raheema Sterlinga, Ousmana Dembeleho a Julese Koundeho. Nový majitel klubu, Todd Boelhy je připraven v létě na trhu roztočit miliony eur. Musí si ovšem krýt záda, protože nabídku na mladého obránce se chystá podat také Manchester City.

S postupem času bude muset ze svého požadavku ustoupit i turínský klub, pokud se totiž s hráčem nedohodne co nejrychleji na nové smlouvě, aktivuje se ve stávající smlouvě nová doložka, podle které v posledním roce smlouvy může odejít de Ligt pouze za 140 milionů eur. A to už se zájemci o nizozemského hráče budou hledat opravdu špatně. Možnosti jsou tedy pouze dvě, buď de Ligt podepíše smlouvu novou nebo ještě letos v létě Turín opustí.

Za inkasovaných až 120 milionů eur by Juventus rád financoval letošní příchody - Di Maria, Pogba (již potvrzené), Kostič, Zaniolo, Koulibaly (ještě v jednání). Dost dobře by se mohla historie opakovat. V roce 2001 z Juventusu odešel Zinedine Zidane ale fanoušci nesmutnili, protože za inkasovanou částku se k týmu připojili Buffon, Thuram, Nedvěd a Salas. Pokud by nyní výměnou za de Ligta Juventus výrazně posílil všechny řady, nikdo by se nezlobil.

Andrea Suttnerová / mirror.co.uk, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
JSP90 - 29.06. Odpovědět

Tenhle vocas mi taky uplne vypadl z oka..Fakt totalní prašivec na prachy ostatně jako všichni který pod sebe stáhl ten Darmožrout Raiola.Je mu 22 kvalitou teda taky nijak extra nevyčnívá a ještě tady bude machrovat..Jen ať si do té Anglie jde.Tam pohoří ještě víc

JSP90

Tak možná právě proto, že mu je jen 22, což je na stopera dost málo vzhledem k tomu, že stopeři dozrávají trochu déle, ještě není až tak dobrý a jeho čas teprve přijde

Tomguncz1
Nejnovější články