Zpět na » Premier League » Manchester United a Liverpool v přestupové válce o Eduarda Camavingu

Premier League - Manchester United a Liverpool v přestupové válce o Eduarda Camavingu

Manchester United a Liverpool v přestupové válce o Eduarda Camavingu © talksport.com - Kam přestoupí obrovský talent Eduardo Camavinga?

2

Líbilo se

19.07. - BULVÁRNÍK Boj dvou odvěkých rivalů - Manchesteru United a Liverpoolu, se naplno rozjel nyní i na přestupovém trhu. Důvodem má být hráč, který se právem označuje za jeden z největších talentů, které může současný fotbalový svět vůbec nabídnout. Jedná se o osmnáctiletého Eduarda Camavingu, který momentálně pravidelně nastupuje za francouzský klub Rennes.

Několik posledních týdnů se převážně psalo o tom, že favoritem na zisk tohoto mladého klenotu z Bretaně, je Manchester United, který měl i dle několika zdrojů zahájit úspěšná jednání se zástupci francouzského klubu. Avšak poslední zprávy hovoří o tom, že se do celé věci vložil také Liverpool a dokonce měl údajně najít společnou řeč s agentem Eduarda Camavingy - Jonathanem Barnettem.

Za vším má být údajně dlouhý a úspěšný telefonát mezi zástupci liverpoolského klubu a samotným agentem. Výsledek je prý ten, že mladá vycházející hvězda francouzského fotbalu teď zvažuje všechny pro i proti a rozhoduje se, jaký klub si vybere.

Sám Barnett se ještě nedávno nechal slyšet, že o Camavingu stojí opravdu hned několik předních evropských velkoklubů a o zajímavé nabídky tak nemá nouzi. „Věřte mi, máme opravdu spoustu velmi dobrých nabídek od klubů z celé Evropy.“ prohlásil před pár týdny Barnett, když byl tázán ohledně budoucnosti mladého Francouze webem Goal. „A tím myslím špičkové kluby, ty nejlepší.“ dodal.

Camavinga už jako šestnáctiletý začal nastupovat za bretaňský klub Rennes a velmi na sebe upozornil například v zápase proti pařížskému velkoklubu PSG, kdy patřil k nejlepším hráčům na hřišti a výrazně tak pomohl k cennému vítězství 2:1 ve francouzské nejvyšší soutěži Ligue 1.

Eduardo Camavinga

Od té doby ho pak stabilně velmi dobré výkony vynesly až do francouzské seniorské reprezentace, kde při svém debutu v přátelském zápase proti Ukrajině dokázal skórovat. To vše jako sedmnáctiletý mladík. A díky tomuto vstřelenému gólu se stal vůbec nejmladším střelcem francouzské reprezentace od roku 1914.

Ihned poté se již hojně začalo spekulovat o tom, kam povedou kroky mladého talentovaného středopolaře. Mnohokrát byl skloňován Real Madrid a Barcelona. V posledních týdnech se však jako největší favorit označoval Manchester United.

Eduardo Camavinga

Teď se ale do závodu o Camavingu zapojil také nedaleký Liverpool. Velice zajímavá a často probíraná, je i otázka částky, za kterou bude Francouz k mání. Hovoří se totiž o sumě okolo 35 milionů liber, jelikož Camavinga má smlouvu s bretaňským klubem už jen na poslední sezónu. Rennes tak mají jednu z posledních možností, kdy svůj klenot ještě adekvátně zpeněžit.

Sebastian Suba / sportbible.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články