Zpět na » Premier League » Překvapivá situace kolem kapitána Reds Jordana Hendersona. Opustí ikona klubu po dlouhých letech Liverpool?

Premier League - Překvapivá situace kolem kapitána Reds Jordana Hendersona. Opustí ikona klubu po dlouhých letech Liverpool?

Překvapivá situace kolem kapitána Reds Jordana Hendersona. Opustí ikona klubu po dlouhých letech Liverpool? © goal.com - Opustí Jordan Henderson Liverpool během tohoto léta?

1

Líbilo se

20.07. - BULVÁRNÍK Jordan Henderson po konci evropského šampionátu údajně ihned pokračoval v jednáních s Liverpoolem o možném prodloužení stávajícího kontraktu, který má vypršet v roce 2023, avšak klub s hráčem podle všeho nedokázal najít společnou řeč. Tedy alespoň zatím. To otevřelo prostor pro všechny spekulace ohledně budoucnosti Hendersona v týmu Reds.

Několik zdrojů totiž uvádí, že klub nebude ochoten riskovat, aby Jordan Henderson odešel případně jako volný hráč. Tedy tak, jak odešel Georginio Wijnaldum, který posílil zcela zdarma Paris Saint-Germain před začátkem nadcházející sezóny.

Jednání o novém kontraktu mělo být údajně zahájeno už před mistrovstvím Evropy. Podle deníku Daily Mail však uvízlo ve slepé uličce a momentálně je situace prý již tak chladná, že ani nic nenasvědčuje tomu, že by měly obě strany jednání obnovit.

Jordan Henderson patří k největším současným ikonám klubu z Liverpoolu. Je jedním z pěti hráčů v historii Reds, který dokázal za tento klub odehrát deset sezón v Premier League. A je tak pochopitelně jedním z pilířů celé úspěšné éry manažera Jurgena Kloppa na lavičce Liverpoolu.

Nyní však prý reálně existuje možnost, že by mohl Henderson během tohoto léta Liverpool opustit. Ihned, jakmile se objevila zpráva o tom, že jednání o novém kontraktu ztroskotala, měly totiž zbystřit dva evropské špičkové kluby - Paris Saint-Germain a Atlético Madrid.

Jordan Henderson

Manažer PSG Mauricio Pochettino je velkým fanouškem agresivního stylu Hendersona a rád by jej viděl ve svém týmu. Příchodem anglického reprezentanta by se tak i obnovilo partnerství ve středu zálohy s nizozemským Wijnaldumem.

To jisté ale také platí o manažerovi Atlética. Diego Simeone totiž několikrát sám řekl, že je tento hráč jeho oblíbencem. Tomu nahrává i fakt, že samotný herní projev anglického středopolaře by do stylu, kterým se Atlético prezentuje, určitě dobře zapadl.

Situace kolem Jordana Hendersona, který dokázal jako kapitán v sezóně 2019/2020 dovést Liverpool k prvnímu titulu od roku 1990 a ukončit tak velice dlouhé čekání, je pro příznivce určitě velmi nečekanou a znepokojující. To samé prý platí i pro Jurgena Kloppa, který by velmi nerad ztratil dalšího muže, který svými výkony byl vždy jistotou pro střed zálohy Liverpoolu. Důležitost Hendersona pro Liverpool totiž také není spjatá pouze s kvalitními výkony, ale jeho samotná přítomnost v šatně týmu je pro tým Kloppa jedním z velmi důležitých faktorů.

Je tedy otázkou, jak se dále bude vyvíjet situace kolem kapitána Reds. Podle předního fotbalového novináře Davida Ornsteina však klub nechce za žádnou cenu opakovat scénář s tím, aby některý z hráčů, který pravidelně nastupuje, odešel jako volný hráč a zcela zdarma.

Sebastian Suba / dailymail.co.uk, givemesport.com, liverpoolecho.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

nejsem fanoušek Hendersona, ale Liverpoolu se to nějak rozpadá. budou zase bojovat o top4 a tentokrát to nevyjde

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články