Zpět na » Primera Division » Xavi promluvil: Jsem hrdý a šťastný

Xavi promluvil: Jsem hrdý a šťastný

Xavi promluvil: Jsem hrdý a šťastný © iconsport.photo - Xavi a jeho poslední zápasy v Barceloně

1

Líbilo se

26.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Měsíc je ve fotbale dlouhá doba. Bývalý záložník Barcelony a nyní už i bývalý trenér klubu, Xavi Hernández, poprvé veřejně promluvil od doby, kdy ho klub propustil. K tomu došlo jen měsíc poté, co se rozhodl zůstat na lavičce katalánského giganta.

Čtyřiačtyřicetiletý Xavi odstoupil z funkce trenéra Barcelony v lednu, ale po jednání s vedením klubu v dubnu své rozhodnutí zvrátil. V dubnu oznámil, že zůstane až do roku 2025. Nyní, jen něco málo přes měsíc po tomto oznámení, se klub rozhodl Xaviho propustit.

Vyjádření Xaviho

„Jsem v pořádku. Byly to těžké dny, ale mám čisté svědomí. Jsem hrdý a šťastný. Byly to dva a půl roku. Dnes jsem mluvil s personálem a hráči a myslím, že můžeme být hrdí, protože to nebyla snadná situace,“ pokračoval. „Dali jsme do toho všechno. Byli jsme oddaní klubu a odvedli jsme dobrou práci, i když jsme letos nedosáhli stanovených cílů. Zkušenost byla úžasná a učení obrovské. Chci skončit co nejlépe a užít si svůj poslední zápas.“ Xavi také odhalil podrobnosti z nedávného setkání s prezidentem Barcelony Joanem Laportou: „Včera jsme mluvili s prezidentem. Vysvětlil mi své důvody pro potřebu změny trenéra. Musím to jen přijmout; on dělá všechna rozhodnutí klubu. Vždy budu k dispozici pro Barçu. Podali jsme si ruce, objali se a popřáli si vše nejlepší. Navždy budu culé a přeji to nejlepší prezidentovi, sportovnímu řediteli a hráčům.“

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články