Zpět na » Primera Division » Barcelona chce místo Xaviho podepsat Hansiho Flicka

Barcelona chce místo Xaviho podepsat Hansiho Flicka

Barcelona chce místo Xaviho podepsat Hansiho Flicka © iconsport.photo - Hansi Flick

1

Líbilo se

23.05. - Stále není jasné, jak se Joan Laporta (ne)dohodne s Xavim, a kdo bude manažerem Barcelony v příští sezóně. Když měl Xavi hlavu nastavenou na odchod, jako hotová věc se bral Rafa Márquez. Podle Fabrizia Romana má ale Barcelona jiného jasného favorita. A je jím bývalý manažer Bayernu a Německa Hansi Flick.

Hansi Flick má za sebou hráčskou kariéru, během níž si za Bayern také zahrál, ale jeho trenérská kariéra je mnohem úspěšnější. Našel si totiž cestu k Joachimu Löwovi, s nímž objížděl velké turnaje jako jeho asistent, v roce 2014 se stal mistrem světa. Chvíli byl sportovním ředitelem Hoffenheimu, ale následně zamířil do Bayernu jako asistent Nika Kovače. Když byl Kovač odvolán, Flick tým převzal a s velkou suverenitou vyhrál covidový turnaj Ligy mistrů v Lisabonu. Samozřejmostí byly dva tituly. Přišlo ale Euro v roce 2021 a Joachim Löw oznámil konec. Flick po Euru Německo převzal. Nehrálo kvalifikaci vzhledem k pořadatelství dalšího Euro a bylo to asi dobře. Přišel výbuch na mistrovství světa v Kataru a jedna blamáž za druhou v rámci přátelských zápasů. Flick byl odvolán.

Laporta se chce Xaviho zbavit

Na druhé straně příběhu je Xavi. Ten zažívá po titulu dost těžký ročník v Barceloně, během nějž oznámil, že po sezóně určitě skončí. Výsledky se zlepšily, kritika opadla a prezidentu Laportovi se podařilo Xaviho přimět k setrvání. Po posledních vyjádřeních Xaviho k finanční situaci klubu, a po problémech s Vitorem Roque, je najednou klubová ikona jen pár týdnů po oznámení setrvání v nemilosti u pana Laporty. Čistý cirkus. To asi jinak nazvat nelze. Mezi Laportou a Xavim probíhají jednání a je tu reálná možnost, že bude odvolán a přeci jen bude Barcelona nového manažera shánět. A Rafael Márquez, další klubová legenda, aktuálně kouč béčka, o němž se mluvilo jako o jediné možné náhradě za Xaviho v době, kdy byl rozhodnut o svém odchodu, to prý nebude.

Flick jako náhrada za Xaviho?

Dříve to vypadalo jako klasické senzační spekulace. Podle Fabrizia Romana je ale zájem o Hansiho Flicka ze strany Joana Laporty reálný a hlavně dlouhodobý. Dřív se mluvilo o tom, že pro Flicka je Barcelona snem a začal se kvůli tomuto angažmá učit Španělsky. Pokud ano, tak asi není o čem. Pokud bude Xavi z pozice trenéra Blaugranas odvolán, novým koučem by se měl stát Hansi Flick. Správné rozhodnutí? To si opravdu nemyslím. Flick vlastně neukázal, jak dobrým manažerem je. Celou kariéru byl asistentem, s Bayernem vyhrál Ligu mistrů, když byl suverénně nejlepším týmem planety a u nároďáku selhal. Až Barcelona tak může odhalit, s kým máme tu čest.

Xavi

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články