Zpět na » Primera Division » Xaviho pozice v Barceloně je v ohrožení. Laporta ho chce po posledních výrocích vyhodit

Xaviho pozice v Barceloně je v ohrožení. Laporta ho chce po posledních výrocích vyhodit

Xaviho pozice v Barceloně je v ohrožení. Laporta ho chce po posledních výrocích vyhodit © iconsport.photo - Xavi

1

Líbilo se

17.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Xavi sám neunesl tlak, jenž na něj byl v době, kdy měla Barcelona opravdu slabé výsledky, ale vedení v čele s prezidentem Joanem Laportou ho podrželo, a nakonec ho přemluvilo k setrvání. Přichází ale obrat. Xaviho práce s Vitorem Roquem a poslední komentáře ke klubové finanční situaci jsou důvodem, proč se ho nyní Laporta chce zbavit.

Vypadalo to, že Xavi skutečně zůstane v Barceloně. Sám po bídných výsledcích oznámil, že v klubu skončí po sezóně. Přitom ho ze dna vytáhl ihned k titulu, a toto byla první krize. Stát si budu za tím, že prostě nezvládl ten tlak a kritiku, kterou prakticky nikdy v kariéře nemusel zažívat. Prezident Joan Laporta ho ale nakonec přesvědčil k setrvání v klubu a Barcelona nového kouče nebude muset řešit. Nebo nakonec skutečně ano? Joana Laportu totiž vykolejilo poslední dění okolo Xaviho.

Bude stát Roque Xaviho místo?

Tou první věcí, s níž se Laporta neztotožňuje, je využívání Viotra Roqueho, který prakticky nehraje a jeho agent Cury už veřejně mluvil o chuti přestoupit po půl roce jinam. Přijde mi to tak trochu z extrému do extrému. Na druhou stranu skutečně musí hrát více, ale na tu druhou, je mu 18 let a když hrál, nepředvedl prakticky nic. Házet flintu do žita po půl roce je blbost, ale na Brazilce to nějak tak sedí. Jsou specifičtí. Barcelona dala za Roqueho obrovskou část využitelných peněz a sám Laporta vypadá jako hlupák, protože Roquemu veřejně sliboval, že ihned zapadne a bude hvězdou. Zase jde tak trochu o jeho ego.

Mlčeti zlato

Podle Fabrizia Romana je ale daleko větším problémem to, že Xavi na veřejnost tahá finanční situaci klubu, o níž řekl, že není dobrá. Ano, asi se o tomhle nemá mluvit, už vůbec ne trenér, ale není to něco, z čeho by nám spadla brada. Nikdo se u toho ani jen nepozastaví, protože to všichni vědí. Je to ale předmětem toho, proč nyní Joan Laporta musel uspořádat schůzku se Xavim a jeho aktuální stanovisko má být to, že by se s Xavim nejraději rozloučil. To mi zase sedí na Laportu. Jak typické. Tenhle barcelonský cirkus snad nikoho nemůže udivovat.

Xaviho vina?

On si za to ale Xavi může sám. Podle Fabrizia Romana chtěl Joan Laporta před novou sezónou budovat pozitivní auru okolo klubu, protože cítí, že další sezóna bude opravdu náročná, a očekával od Xaviho podporu. Místo toho řekl, že je těžké dělat důležité věci bez peněz. Vedení se navíc nelíbí to, že řekl že chtěl Roqueho až od léta, což prý nebyla pravda a Xavi už v prosinci tlačil na vedení, aby přišel skutečně hned. Manažer Barcelony tak přehodil kabát tak, aby to vypadalo, že to, že Roque nehraje vlastně není jeho chyba. Zda je ale tohle důvod proto, zbavit se manažera, u nějž jste měsíce strávily přesvědčováním ho o setrvání, to opravdu nevím.

Joan Laporta a Xavi

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články