Zpět na » Premier League » Posun Crystal Palace pokračuje. První posilou bude stoper z Barcelony

Posun Crystal Palace pokračuje. První posilou bude stoper z Barcelony

Posun Crystal Palace pokračuje. První posilou bude stoper z Barcelony © iconsport.photo - Chadi Riad

1

Líbilo se

23.05. - Vypadá to, že bývalý skotský reprezentant Dougie Fredman konečně přišel na to, jak to dělat. Po matných letech v Crystal Palace se trefil s manažerem Glasnerem a posun Palace má pokračovat. Fredman podepíše novou smlouvu a bude se soustředit na dokončení prvního přestupu. Tím by měl být marocký stoper Chadi Riad, kmenový hráč Barcelony.

Dougie Fredman jakožto hráč odehrál v Crystal Palace 8 sezón a můžeme ho považovat za klubovou legendu. Od roku 2017 je pak na židli jakožto sportovní ředitel klubu. Že by to ale byly úspěšné roky, to ne. Crystal Palace byl vždy v roli průměrného, nezajímavého klubu, kterému relevantnost dával vždy jen Wilfried Zaha. To se ale časem změnilo s příchody talentovaných hráčů. A letos se Fredman konečně trefil i s koučem. Přišel Oliver Glasner a během jeho 13 zápasů přišla série super výkonů, během nichž se probudil neskutečným způsobem Mateta, posunuli se i další hráči. Crystal Palace má najednou velký potenciál.

Crystal Palace roste

Fredman má ale nyní těžký úkol. Mohl odejít. Zájem byl z Newcastlu, navíc tu údajně byly kluby, které se vyptávaly na dostupnost Olivera Glasnera. Místo toho Fredman prodlouží smlouvu, zájemce o Glasnera poslal pryč a řeší kádr na další sezónu. Bude to mít těžké s udržením Oliseho, Ezeho, možná i Matety, jenž je od nástupu Glasnera nejlepší střelec Premier League. I Guehi nebo Wharton zájemce přilákají. Pokud se ale podaří většinu udržet, Crystal Palace má potenciál na velmi zajímavou sezónu. V ní pomůže i první klubová posila.

První posila

Dotahuje se totiž příchod Chadiho Riada. Marocký reprezentant, odchovanec La Masie. Z Barcelony letos hostoval v Realu Betis, kde se možná překvapivě probojoval do základní sestavy a byl jednou z opor. Real Betis ho tak po oficiálním konci sezóny 30.6 koupí, ale obratem prodá do Cystal Palace, s nímž už se 20letý stoper dohodl na podmínkách smlouvy a čeká se jen na oficialitu. Zatímco Real Betis za něj Barceloně dá 3 miliony eur, do Crystal Palace odejde za 14. Tak se dělá obchod. Riad má potenciál na to, jakožto levonohý stoper zaujmout místo vedle Guehiho a stát se jednou vysněnou posilou pro skutečné velkokluby. A třeba bude jednou litovat i Barcelona.

Chadi Riad

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články