Zpět na » Primera Division » Prezident La Ligy doufá, že z domácího násilí viněný Mason Greenwood zůstane ve Španělsku

Prezident La Ligy doufá, že z domácího násilí viněný Mason Greenwood zůstane ve Španělsku

Prezident La Ligy doufá, že z domácího násilí viněný Mason Greenwood zůstane ve Španělsku © iconsport.photo - Mason Greenwood

0

Líbilo se

29.02. - Prezident La Ligy Javier Tebas přiznal, že by byl rád, kdyby útočník Manchesteru United Mason Greenwood zůstal ve Španělsku i po konci svého hostování v Getafe. Dvaadvacetiletý útočník do Getafe zamířil poté, co byl v Anglii zatčen a vyšetřován kvůli podezření ze znásilnění.

Mason Greenwood měl v Manchesteru United skvěle našlápnutou kariéru, tu však výrazně poznamenal skandál, kdy byl zatčen a vyšetřován policí z napadení a údajného znásilnění.

Přestože veškerá obvinění proti Greenwoodovi byla později stažena, po interním vyšetřování v klubu umožnil Manchester United odejít hráči na roční hostování do španělského Getafe.

Přestože krok Getafe byl terčem kritiky veřejnosti, Greenwood ve španělském klubu poměrně brzy potvrdil svůj fotbalový talent a v 25 odehraných zápasech nastřílel za Getafe 5 gólů a na dalších 5 přihrál.

Greenwood má na Old Trafford smlouvu do června 2025 a v poslední době se spekuluje o tom, že by mohl v anglickém velkoklubu dostat druhou šanci, o čemž uvažuje zejména nový spolumajitel United Sir Jim Ratcliffe.

„Musíme se podívat na fakta, spravedlivě je posoudit a vzít v úvahu i hodnoty klubu. Poté z toho učiníme nějaké rozhodnutí,“ odpověděl nedávno Ratcliffe na dotaz ohledně další budoucnosti Greenwooda v klubu.

Hráčovo setrvání ve Španělsku by si naopak přál prezident La Ligy Javier Tebas. Svůj poměrně kontroverzní názor objasnil tím, že jako bývalý právník pohlíží na Greenwooda jako na nevinného, jelikož nebyl odsouzen soudem.

„Greenwood si jako hráč vede opravdu skvěle a já doufám, že ve španělském fotbale zůstane i nadále,“ řekl Tebas novinářům v Londýně.

„Lidé v tisku ho možná odsuzují, ale musíte respektovat právní rozhodnutí. Není tu o čem mluvit. Nebyl odsouzen, takže je mi to jedno.“

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články