Zpět na » Primera Division » Barcelona odpovídá na zvěsti, že by se jejím novým trenérem mohl stát José Mourinho

Barcelona odpovídá na zvěsti, že by se jejím novým trenérem mohl stát José Mourinho

Barcelona odpovídá na zvěsti, že by se jejím novým trenérem mohl stát José Mourinho © iconsport - José Mourinho by se údajně mohl stát trenérem Barcelony

2

Líbilo se

08.02. - Barcelona vydala oficiální stanovisko ohledně možného příchodu Josého Mourinha jako nového trenéra. Katalánský klub aktivně hledá nástupce po Xavim Hernándezovi, který ohlásil svůj odchod z postu hlavního trenéra, a to s platností od léta tohoto roku. Mourinha spojovali s několika volnými pozicemi od svého nedávného odchodu z AS Řím, kde byl vyhozen po dvou a půl letech ve funkci.

Spekulace o Mourinhově případném působení v Nou Campu se stupňují, ačkoli zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno. Sportovní ředitel Barcelony Deco, který v minulosti s Mourinhem spolupracoval, a dokonce s ním vyhrál Ligu mistrů v Portu, však naznačil, že Mourinho není prioritou klubu.

V rozhovoru pro Esport3 Deco uvedl, že se s Mourinhem dlouho nebavil a že klub hledá trenéra, který se dokáže přizpůsobit současné situaci Barcelony a rozvíjet mladé talenty v klubu.

Navzdory tomu, že Mourinho má historii s Barcelonou, když pracoval v klubu jako asistent za doby trenéra Louis van Gaala, a byl kandidátem i při odvolání trenéra Franka Rijkaarda, není jeho styl hry v souladu s filozofií klubu. Místo něj byl tehdy jmenován Pep Guardiola, který se ukázal jako mimořádně úspěšný.

Image: Getty

Mourinho má za sebou úspěšnou kariéru včetně vítězství v La Lize a Copa del Rey s Realem Madrid. Od svého odchodu z AS Řím je spojován s různými možnostmi včetně přestupu do saúdské Pro League nebo do italské Neapole.

Jeho nedávný odchod z AS Řím byl poznamenán kontroverzemi včetně zprávy o tom, že nechal svůj prsten z UEFA Konferenční ligy v šatně kapitána Lorenza Pellegriniho jako symbolickou poslední poznámku. Italský deník Il Messaggero dokonce tvrdí, že tam byla napsána brutální poznámka s výzvou: „Až budete muži, vraťte mi to zpět".

Nikolas Kočica /

Nejnovější články