Zpět na » Primera Division » Barcelona zřejmě definitivně přijde o Desta. PSV zaplatí opci

Barcelona zřejmě definitivně přijde o Desta. PSV zaplatí opci

Barcelona zřejmě definitivně přijde o Desta. PSV zaplatí opci © iconsport.photo - Sergino Dest

0

Líbilo se

16.11. - Dříve byl považován za exkluzivní talent Ajaxu. To byl důvod, proč také odehrál přes 70 zápasů za Barcelonu a v rámci hostování si zahrál i za AC Milán. Sergino Dest ale zatím potenciál nenaplnil a o restart, zatím hodně nadějně vypadající, se snaží v PSV. V zimě o něj Barcelona zřejmě přijde definitivně. PSV se rozhodlo uplatnti opci ve výši 10 milionů eur.

Ačkoliv Sergino Dest reprezentuje USA, narodil se v nizozemském Almere. Tam s fotbalem začínal, ale velmi brzy ho ulovil Ajax. Největší nizozemský klub začal Desta na pravém kraji obrany využívat celkem brzy. První šance Dest dostával od svých 18. V prvním týmu se ale moc neohřál. Sáhla po něm Barcelona a v 19 letech hrál Dest pod Koemanem v základní sestavě. To není vůbec zlé. Jenomže úplně nepřesvědčil a už v minulém ročníku hostoval v AC Milán, kde toho odehrál pramálo. Letos tak zamířil zpět do Nizozemska.

Na hostování ho získalo PSV Eindhoven. A ani jedna strana si zatím stěžovat nemůže. PSV se daří, vládne Eredivisie a velkou zásluhu na tom má právě i Dest. Hraje na obou krajích obrany a nevede si vůbec zle, ačkoliv by se možná čekala větší produktivita. Ve 23 letech to ale vypadá na nadějný restart kariéry. Nějakou dobu si pobýt v PSV, následně opět zkusit nějakou kvalitnější soutěž. Základy má Dest výborné. 2 roky v Barceloně, více než 70 zápasů, navíc stabilní článek stále se zlepšujícího amerického národního týmu.

O tom, že v PSV zůstane svědčí to, že klub se údajně rozhodl zaplatit opci ve výši 10 milionů eur. To je fantastická cenovka. Už jen z toho důvodu, že podle Transfermarketu je jeho hodnota 13 milionů eur a určitě má potenciál růst. Doposud byla v nejvyšším bodě na hodnotě 30 milionů eur. PSV tak určitě vidí potenciál právě i v tom, že když bude Desta posílat dál, bude z toho vydělek. Naopak Barceloně se tenhle obchod moc nepovedl. Prodělala 11 milionů eur. V aktuální situaci se ale Blaugranas hodí každý milion.

Sergino Dest

David Suchý / sport.es

Nejnovější články