Zpět na » Primera Division » Prezident La Ligy Tebas rezignoval. Zanedlouho však může být zpět

Prezident La Ligy Tebas rezignoval. Zanedlouho však může být zpět

Prezident La Ligy Tebas rezignoval. Zanedlouho však může být zpět © iconsport.photo - Javier Tebas

0

Líbilo se

22.11. - Javier Tebas je ve španělském fotbale jednou z nejkontroverznějších jmen, ačkoliv ho v poslední době zastínily události po finálovém zápase mistrovství světa žen. Tebas je považován za velkého odpůrce Barcelony, což je z jeho pozice prezidenta La Ligy dost kontroverzní věc. Tebas však nyní rezignoval. Nemusí to ale být tak, jak se to může zdát.

Javier Tebas je ve Španělsku skutečně nenáviděnou osobou, a to především v Barceloně. Ještě aby v Barceloně meli rádi člověka, který klubu stojí na krku při vyšetřování korupce i přestupových přešlapů. Z Barcelony tedy prezident Laporta kopal kolem sebe a ukazoval na Real Madrid. Samozřejmě, jak jinak. Javier Tebas byl přitom kritizován nejednou i ze strany Florentina Peréze a dalších nejvýše postavených lidí ve španělských klubech. Nyní však musel Laportu potěšit. Otázkou ale je, na jak dlouho.

Javier Tebas totiž dnes rezignoval z pozice prezidenta La Ligy a předal žezlo viceprezidentům Quiqemu Catalánovi a Miguelu Ángelu Gilovi Marímu. Nemusí ale být všechno tak, jak se zdá. Ve své funkci měl Tebas už poslední měsíc do konce mandátu. Rezignoval tedy měsíc do nových voleb, ve kterých bude samozřejmě opět kandidovat a bude mezi favority. Je tak dost možné, že v Barceloně lidem úsměv brzy zase zmizí. Hlavním konkurentem mu prý má být právě barcelonský prezident Laporta. To by byla pro kohokoliv jiného než Barcelonu katastrofa.

Javier Tebas a Joan Laporta

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články