Zpět na » Ostatní » Pro Gaviho sezóna skončila. Barcelonský klenot si vážně poranil koleno

Pro Gaviho sezóna skončila. Barcelonský klenot si vážně poranil koleno

Pro Gaviho sezóna skončila. Barcelonský klenot si vážně poranil koleno © iconsport.photo - Gavi

0

Líbilo se

20.11. - V 19 letech už máte doma cenu Golden Boy, přes 100 zápasů za Barcelonu a k tomu i naprosto šílených 27 zápasů za španělský nároďák. Gavi je prostě unikát a jeden z nejtalentovanějších hráčů planety. Během včerejšího utkání v Gruzii si ale ošklivě poranil koleno a sezóna pro něj skončila. Mohou za to přetržené vazy. Doufejme tedy, že Gavi se vrátí lepší, než kdy předtím.

Gavi je jední z posledních produktů La Masie, jenž by se měl stát ikonou Blaugranas, stejně jako třeba jeho současný kouč Xavi. Jako první ale Gaviho v 17 letech vytáhl do prvního mužstva Ronald Koeman. Nebylo mu ani 18 a během sezóny odehrál šílenou porci 47 utkání. Během minulé sezóny jich bylo 49. Navíc se stal základním stavebním kamenem národního týmu. V 19 už má odehráno 27 zápasů. To je šílená statistika. I během této sezóny byl Gavi samozřejmě členem základní sezóny. Jenomže událost ze včerejšího zápasu s Gruzií to změní. Španělsko na Gruzii narazilo na stadionu ve Valladolidu v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy, které už má La Furia Roja jisté.

Zápas sice Španělé s přehledem zvládli 3:1, ale Gavi musel střídat už po 25 minutách. 19letý záložník zpracovával balón ze vzduchu, ale špatně došlápl, koleno se podlomilo a vypovědělo službu. Hřiště opouštěl s bolestnou grimasou a v slzách. Diagnóza je tvrdá. Gavi už si v této sezóně nezahraje, mohou za to přetržené vazy v koleni. Budeme doufat, že se nějakým zázrakem stihne dát do kupy před letním Eurem, kde by jinak jistoijistě měl místo v sestavě Španělů. V 19 letech je tohle opravdu kruté.

Gavi

David Suchý / goal.com

Nejnovější články