Zpět na » Primera Division » Barcelona má další problémy. Daňový úřad vyšetřuje podezřelé platby agentům fotbalistů

Barcelona má další problémy. Daňový úřad vyšetřuje podezřelé platby agentům fotbalistů

Barcelona má další problémy. Daňový úřad vyšetřuje podezřelé platby agentům fotbalistů © iconsport.photo - Na hřišti se daří, za oponou se to sesypává

1

Líbilo se

09.10. - Nejenomže Barcelona začala být oficiálně vyšetřována ohledně případu Caso Negreira, kdy proběhla v sídle klubu dokonce policejní razie, ale na světlo světa se dostal další problém. Tentokráte ho má na svědomí bývalý prezident Bartomeu. Klub totiž podezřele platil agentům hráčů, což by se mohlo brát jako zvyšování platů hráč tak, aby to bylo výhodnější pro všechny strany kvůli daním.

Barcelona má svých problémů více než dost. Jakékoliv klubové plány do budoucna jsou zatím naprosto irelevantní, jelikož za dveřmi má Barcelona takové problémy, že mohou klub připravit nejen o evropské poháry, ale po vzoru Juventusu klidně o prvoligovou příslušnost. Hlavním strašákem je "Caso Negreira", kdy měla Barcelona v rozmezí 11 let posílat na účet viceprezidenta komise rozhodčích miliony eur. Začala se tím zabývat i UEFA a nedávno v klubovém sídle proběhla razie. Jde do tuhého a moc dobře to nevypadá.

Navíc se objevil další problém. Barcelonu totiž začal vyšetřovat daňový úřad. Mezi lety 2015 až 2018 totiž klub podezřele vyplácel částky agentům svých hráčů. Mělo to být takovým způsobem, že navyšovala platy hráčů, aby to bylo kvůli daním pro všechny strany výhodné. Španělský fotbal a daně, to je to stejné pořád dokola. Daňové úniky fotbalistů, to není nic nového a prošly si tím i ty největší hvězdy jako Messi nebo Ronaldo. Každopádně Barcelona není úplně v situaci, kdy by chtěla řešit opět další staré problémy. Za tyto kličky má být zodpovědný bývalý klubový prezident Josep Maria Bartomeu.

Josep Maria Bartomeu

David Suchý / goal.com

Nejnovější články