Zpět na » Primera Division » Barcelona se v létě zaměří na Thiaga, kterému v Liverpoolu končí smlouva

Barcelona se v létě zaměří na Thiaga, kterému v Liverpoolu končí smlouva

Barcelona se v létě zaměří na Thiaga, kterému v Liverpoolu končí smlouva © iconsport.photo - Thiago

2

Líbilo se

11.10. - Thiago Alcantara si přesun do Liverpoolu představoval jinak. Po sezóně, kdy s Bayernem vyhrál Ligu mistrů a byl jednou z klíčových postav, se měl stát oporou záložních řad právě i na Anfield Road. Nestalo se tak. Zbytečné fauly, žluté karty, špatná rozhodnutí, zranění a další věci, které zastínily ty světlé momenty. V létě bude k dispozici zadarmo. To láká Barcelonu.

Thiago je rodákem z Itálie, kde hrál jeho otec, brazilský mistr světa z roku 1994 Mazinho. Hrál i za Flamengo, ale fotbalově ho vychovala La Masia. V roce 2009 mu dal první šance v barcelonském áčku Pep Guardiola. Na výběr ale měl i z jiných a Thiago v základní sestavě nehrál. Guardiola si ale mladého záložníka vzal s sebou do Bayernu Mnichov, kde se pomalu stával klíčovou postavou. Brzdila ho ale zranění, která zastiňovala jeho geniální fotbalové myšlení. Vrcholem byl triumf v Lize mistrů, při kterém byl Thiago v životní formě.

Liverpool ho měl v létě k dispozici za pouhých 22 milionů eur, čehož využil. Jenomže jeho zranění, nekonzistentní forma a hloupé chyby, fauly, žluté karty. Byly tu i světlé momenty. Thiago je bezpochyby geniální fotbalista, kterého jen tak neuvidíte. Potenciál k tomu, aby se stal oporou a legendou The Reds však nevyužil. Kvůli zdravotním problémům vynechal 82 zápasů, mezitímco jich odehrál 97. Kvůli dalšímu zranění ho navíc Jürgen Klopp neměl k dispozici v jediném zápase tohoto ročníku. Jeho liverpoolská cesta se blíží ke konci.

Kde se jedny dvěře zavírají, jiné se otevírají. Po sezóně bude z 32letého záložníka po konci smlouvy volný hráč, což z něj dělá cíl pro Barcelonu, pro kterou jsou hráči beze smlouvy velkým lákadlem kvůli přestupovým regulím, jenž jí neumožňují dělat kdovíjak drahé přestupy. Prolbémem ale může být Thiagův plat. V Liverpoolu pobírá okolo 12 milion eur. To pro Barcelonu nemusí být přijatelné. Thiago vám navíc nepřináši žádnou jistotu. Máte pěkné jméno na soupisce, ale zároveň i na marodce. Bohužel, tak to prostě je.

Thiago

David Suchý / as.com

Noviny
Nejnovější články