Zpět na » Primera Division » Carlo Ancelotti: Xabimu Alonsovi přeji, aby se stal trenérem Realu Madrid

Carlo Ancelotti: Xabimu Alonsovi přeji, aby se stal trenérem Realu Madrid

Carlo Ancelotti: Xabimu Alonsovi přeji, aby se stal trenérem Realu Madrid © iconsport.photo - Carlo Ancelotti

0

Líbilo se

26.09. - Už během svého prvního působení na Santiago Bernabeu se Carlo Ancelotti stal miláčkem fanoušků Realu Madrid. Už v létě by ale měl hlavní město Španělska a nejslavnější klub historie opustit. Mluví se o dohodě s brazilskou federací. Kdo ho nahradí? Nejvíce se s Realem Madrid skloňuje jméno Xabiho Alonsa, aktuálně kouče Leverkusenu. Co si o tom myslí sám Ancelotti?

Carlo Ancelotti je trenérskou legendou. Málokdo během své kariéry posbíral tolik vavřínů jako tento italský lodivod, jenž byl dříve i velmi úspěšným hráčem. Ať už byl v AC Milán, Chelsea, PSG, Bayernu nebo právě Realu Madrid, všude sbíral trofeje. V Realu Madrid ho fanoušci milují. Kdysi s týmem dokázal vyhrát jubilejní desátý titul v Lize mistrů. Po svém návratu v sezóně 2021/22 přidal další triumf. Už jeho třetí v kariéře v roli trenéra. Poprvé s klubem vyhrál i La Ligu. Florentino Peéz k němu opět našel cestu, ale bude se s ním muset rozloučit.

Původním Ancelottiho plánem totiž bylo skončit už nyní. Jenomže hráči ho přemluvili a on zůstal. Po této sezóně ale skončí skoro jistě a převezme brazilský národní tým. Kdo by Los Blancos mohl převzít? Nejvíce se mluví o Xabim Alonsovi. Dřívější skvělý hráč odvádí výbornou práci v Bayeru Leverkusen a právě vzhledem k jeho klubové minulosti je aktuálně favoritem na tento post. Carlo Ancelotti ještě zmínil Raúla a Alvára Arbelou. Oba dva jako trenéři působí ve strukturách klubu a ukazují solidní potenciál. No a co si tedy Carlo Ancelotti o svých možných nástupcích myslí?

Xabiho jsem kdysi trénoval. Má ohromné fotbalové znalosti, je strašně inteligentní. V Bayeru Leverkusen odvádí skvělou práci. Přeji mu, aby tady jednou seděl místo mě, stejně tak Raúlovi s Arbeloou. Já ty lidi znám a mám je ohromně rád. Doufám, že jednou se stanou trenéry Realu Madrid. Všichni vědí, že já jsem tady spokojený, ale není dobrá doba na to mluvit o prodloužení smlouvy. Nějaká kritika mě nezajímá. Já se soustředím na svojí aktuální práci.," řekl Carlo Ancelotti.

Xabi Alonso

David Suchý / marca.com

Nejnovější články