Zpět na » Primera Division » Lionel Messi jmenoval nejtěžšího soupeře své kariéry a jeho výběrem budete překvapeni

Primera Division - Lionel Messi jmenoval nejtěžšího soupeře své kariéry a jeho výběrem budete překvapeni

Lionel Messi jmenoval nejtěžšího soupeře své kariéry a jeho výběrem budete překvapeni © iconsport.photo - Messi vzpomínal na staré dobré časy

6

Líbilo se

18.09. - Argentinský kouzelník se v rozhoovoru nechal slyšet, kdo je dle něj nejtěžší hráč kterému kdy čelil. Většina lidí by si pomyslela, že to bude nějaké velké a známé fotbalové jméno, ale opak je pravdou. Jedná se o tehdá dvacetiletého mladíka.

Sedminásobný držitel Zlatého míče debutoval v USA teprve 21. července a typickým způsobem o sobě dal vědět vítězným pokutovým kopem. Od té doby nastřílel v jedenácti vystoupeních jedenáct gólů a pomohl Interu Miami zvednout nad hlavu historicky první trofej, Ligový pohár. Malý kouzelník je také dovedl do finále US Open Cupu a dotáhl je zpět do bojů o play-off MLS.

V Barceloně však Messi narazil na svého nejtěžšího soupeře v podobě španělského pravého obránce Pabla Maffea, který v té době hrál za Gironu. V roce 2020 Messi přiznal: "Pablo Maffeo z Girony byl nejtěžší. Nikdy jsem nebyl ten, kdo si stěžuje, ale tenhle [zápas] byl intenzivní!"

Messi narážel na vítězství Barcelony nad týmem z La Ligy v roce 2017 (3:0), kdy ho Maffeo, který byl v Gironě zapůjčen z Manchesteru City, celý zápas maskoval. Přestože mu bylo teprve 20 let, Maffeo se nenechal vyvést z míry a postaral se o to, aby se Messi nedostal do branky.

Po zápase mladý obránce, který byl následně propuštěn Manchesterem City a nyní hraje za Mallorcu, vysvětlil: "Messi mi řekl: "Mám tě tady na celý den a já mu na to řekl - si nejlepší na světě, já tě neopustím. Zeptal se mě, kolik mi je let, jestli mě přidělil Manchester City a jaké to tam je. Messi a já jsme byli spolu celý zápas. Zeptal se mě na pár věcí. Je to dobrý člověk."

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články