Zpět na » Ostatní » Proti kterému týmu hrál Messi v Lize mistrů nejčastěji? Komu vstřelil nejvíce gólů? Které týmy v něm probouzí zabijáka a naopak, kteří brankáři jsou jeho kryptonit?

Proti kterému týmu hrál Messi v Lize mistrů nejčastěji? Komu vstřelil nejvíce gólů? Které týmy v něm probouzí zabijáka a naopak, kteří brankáři jsou jeho kryptonit?

Proti kterému týmu hrál Messi v Lize mistrů nejčastěji? Komu vstřelil nejvíce gólů? Které týmy v něm probouzí zabijáka a naopak, kteří brankáři jsou jeho kryptonit?  © iconsport.photo - Messimu se v Lize mistrů náramně dařilo

0

Líbilo se

21.09. - Po několika letech neuvidíme Messiho v Lize mistrů a tak se podíváme zpátky do minulosti, proti kterým týmům mu to střílelo nejvíce. Argentinec odehrál za Barcelonu a PSG v průběhu let 167 evropských zápasů, všechny v Lize mistrů a Superpoháru UEFA, ve kterých vstřelil 132 gólů ve 46 různých klubech.

Messi vstřelil 132 gólů za 14 005 minut evropského fotbalu, což je v průměru gól každých 106 minut a šest sekund. Argentinec se v Evropě střetl se 46 různými kluby (z 19 zemí), přičemž neskóroval pouze proti čtyřem: Atlético, Inter, Rubin Kazaň a Udinese. Atlético a Inter jsou týmy, proti kterým Messi nevstřelil gól nejdéle: 360 minut v soutěžích UEFA.

Proti kterému týmu hrál nejčastěji?

Chelsea je tým, proti kterému Messi odehrál nejvíce minut (835 v deseti zápasech). V prvních 730 minutách proti Blues neskóroval, ale ve dvou zápasech proti nim v sezóně 2017/18 se trefil třikrát. Jediným dalším týmem, na který v Evropě s Barcelonou narazil desetkrát, byla jeho současná Paříž, celkem vstřelil šest branek během 794 minut.

Brankářem, který proti Messimu v Evropě vydržel nejdéle bez inkasované branky, je Júlio César z Interu - 270 minut, když Sergej Ryžikov z Rubinu Kazaň se může cítit, že má na tento titul morální právo. Ten proti Messimu neprohrál 237 minut Tato série trvala čtyři zápasy, zatímco Júlio Césarovi pouhé tři.

Messi vstřelil Arsenalu více gólů než kterémukoli jinému týmu v soutěži UEFA - devět za 537 minut zahrnujících šest zápasů. V průměru to znamená gól každých 59 minut a 40 sekund. Jeho nejpřívětivějším soupeřem je Bayer Leverkusen: Messi proti nim vstřelil sedm gólů za 270 minut, což je jeden gól každých 38 minut a 34 sekund. Pět z těchto zásahů přišlo v jediném zápase, při výhře 7:1 7. března 2012.

Proti klubům kterých zemí Messi skóroval?

Zdá se, že z pěti velkých evropských fotbalových zemí Messimu nejvíce vyhovují němečtí soupeři: proti klubům Bundesligy skóruje v průměru každých 84 minut. Mnohem vzácnější jsou góly proti celkům z Anglie (každých 114 minut), Francie (121 minut), Itálie (174 minut) a Španělska (232 minut). Messi si možná nejméně pochutnává na portugalských obranách; za 559 minut proti týmům z Ligy mistrů skóroval pouze třikrát - gól každých 186 minut.

Gól proti izraelskému mistrovi Maccabi Haifa ve 2. hracím dni Ligy mistrů 2022/23 byl jeho prvním gólem proti klubu z této země v jeho prvním zápase.

Kdy Messi vstřelil své góly v klubových soutěžích UEFA?

Po hvizdu se rozjíždí poměrně pomalu, protože jeho nejméně plodné gólové období je na začátku obou poločasů. Naopak se zdá, že v závěrečné fázi zápasu se dostává do jakési kritické gólové fáze. Od 86. minuty do závěrečného hvizdu vstřelil 15 gólů.

Petr Magasanik / uefa.com

Nejnovější články