Zpět na » Ostatní » Společnost GDC Media sestavila žebříček TOP 100 nejlepších fotbalistů historie. Zaslouží si Messi první místo?

Společnost GDC Media sestavila žebříček TOP 100 nejlepších fotbalistů historie. Zaslouží si Messi první místo?

Společnost GDC Media sestavila žebříček TOP 100 nejlepších fotbalistů historie. Zaslouží si Messi první místo? © twitter.com - kdo patří mezi stovku nejlepších fotbalistů?

0

Líbilo se

14.09. - Byl sestaven žebříček 100 nejlepších fotbalistů všech dob. V posledních několika desetiletích se mnoho fotbalových fanoušků přelo o to, zda je nejlepším fotbalistou všech dob Lionel Messi, nebo Cristiano Ronaldo. Společnost CDG Media to vzala do svých rukou a sestavila žebříček.

Poté, co Messi vyhrál mistrovství světa 2022 v Kataru, si mnozí myslí, že si upevnil pozici nezpochybnitelného GOAT tohoto sportu. Kromě Messiho a Ronalda jsou velmi uznávanými osobnostmi také Pele, Diego Maradona a Johan Cruyff.

Podle GDC Media je Messi nejlepším hráčem fotbalové historie a porazil Ronalda, který se umístil na druhém místě. Na třetím místě se umístila brazilská legenda Pele, čtvrtý skončil Maradona a první pětici doplnil bývalý útočník Realu Madrid Alfredo Di Stefano.

V žebříčku se však objevilo několik kontroverzních rozhodnutí. Například bývalý útočník Realu Madrid a Manchesteru United Angel di Maria se umístil na 17. místě před takovými jmény jako Kaka, Andres Iniesta, Ronaldinho a Iker Casillas. Di Maria se významnou měrou podílel na vítězství Argentiny na mistrovství světa 2022 v Kataru, ale mnozí si myslí, že si nezaslouží být hodnocen tak vysoko.

Nejvýše postaveným anglickým hráčem je Sir Bobby Charlton, který se umístil na 34. místě. Dalšími čtyřmi anglickými zástupci byli Paul Scholes (67), David Beckham (78), Steven Gerrard (82) a Frank Lampard (83). Bývalý útočník Anglie a Manchesteru United Wayne Rooney, který je jedním z nejlepších hráčů Premier League všech dob, nebyl do první stovky zařazen.

Dalším kontroverzním rozhodnutím bylo uvedení Thierryho Henryho na 58. místě. Francouzská legenda Henry je často považován za jednoho z nejlepších hráčů na fotbalových trávnících a často je označován za nejlepšího hráče, jakého kdy Premier League viděla.

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články