Zpět na » Premier League » Brighton šokuje! Na hostování přichází barcelonský klenot Ansu Fati

Brighton šokuje! Na hostování přichází barcelonský klenot Ansu Fati

Brighton šokuje! Na hostování přichází barcelonský klenot Ansu Fati © iconsport.photo - Ansu Fati bude hrát za Brighton

0

Líbilo se

31.08. - Pokud pro nás byla šokující zpráva o tom, že Ansu Fati je velmi blízko hostování v Tottenhamu, večerní post Fabrizia Romana pro nás musel být šokem dvojnásobným. Mladý španělský supertalent mění kurz a míří na roční hostování do Brightonu, kterému chce pomoct i v Evropské lize. Klíčový byl pro tento přestup telefonát trenéra Seagulls Roberta De Zerbiho.

Ansu Fati je barcelonský klenot. Když v roce 2019 pod Ernestem Valverdem debutoval, neznal ho nikdo, ale on prakticky ihned lidi donutil, aby si jeho jméno zapamatovali. Hrál skvěle, dával góly, asistence a to mu bylo pouhých 16 let. Všeobecně se považoval za nástupce Lionela Messiho. Jenomže kvůli zraněním vynechal až 106 zápasů, mezitímco jich odehrál 112. Ve 20 letech je to opravdu šílená porce. V Barceloně mu ale nadále věřili. Svěřili mu totiž Messiho ikonickou desítku. Jenomže trenér Xavi mu nevěří.

V minulé sezóně mu drželo zdraví tak, jak bychom si všichni představovali a odehrál velmi solidních 51 zápasů. Jenomže minutáž byla bídná. Přes pozici věčného náhradníka se nedostal a Xavi měl prostě jiné favority, za což ho část fanoušků Blaugranas kritizovala. Nějaké své důvody ale zřejmě měl. Fati si navíc nepomohl ani svou nekonzistencí. Ačkliv hře pomohl vždy, efektivita samozřejmostí nebyla. Ke konci přestupového období to tak vypadlo, že přijde šokující hostování v Tottenhamu. Bylo to blízko.

Vidle do toho hodil Brighton. Během dneška by měl Fati podstoupit zdravotní prohlídku a posílit Seagulls na roční hostování. Samozřejmě bez opce. Barcelona požadovala kompletní pokrytí platu, což je pro Brighton vzhledem k Fatiho 14 milionům eur ročně nereálné, a tak si část nechává. Stejně ale bude Fati suverénně nejlépe placeným hráčem klubu. Klíčovým byl pro tuto dohodu kouč Roberto De Zerbi, který Fatiho po telefonu přesvědčil. Roli rozhodně hrály i evropské poháry, kterých se Brighton na rozdíl od Tottenhamu zúčastní.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články