Zpět na » Primera Division » Zázračný Gabri Veiga dal v 21 letech místo Neapole přednost Saúdské Arábii. Trapné, zkritizoval ho Toni Kroos

Zázračný Gabri Veiga dal v 21 letech místo Neapole přednost Saúdské Arábii. Trapné, zkritizoval ho Toni Kroos

Zázračný Gabri Veiga dal v 21 letech místo Neapole přednost Saúdské Arábii. Trapné, zkritizoval ho Toni Kroos © iconsport.photo - Španělský záložník Gabri Veiga

0

Líbilo se

26.08. - Záložník Realu Madrid Toni Kroos zkritizoval šokující přestup talentovaného 21letého středopolaře Celty Vigo Gabriho Veigy do saúdsko-arabského Al Ahli a jeho rozhodnutí označil za “trapné“. Veiga je považován za jednoho z nejtalentovanějších španělských fotbalistů a ještě nedávno měl namířeno do italské Neapole, místo toho se ale na poslední chvíli rozhodl pro Saúdskou Arábii.

Gabri Veiga byl během léta spojován s celou řadou předních evropských klubů a zdálo se, že souboj o služby teprve 21letého záložníka vyhrála Neapol, která už byla dohodnutá na jeho příchodu, štědrá nabídka z Al Ahli ale rozhodnutí hráče změnila.

Podpis Veigy, který údajně byl k dispozici za 34,4 milionu liber díky výkupní klauzuli ve své smlouvě, je dalším ukazatelem rostoucího vlivu klubů ze Saúdské Arábie, podporovaných veřejným investičním fondem, na evropském přestupovém trhu.

Do bohaté Saudi Pro League během léta zamířily i takové hvězdy, jako jsou Riyad Mahrez, Jordan Henderson, Ruben Neves nebo Neymar.

Ale zatímco většina z těch, kteří nabídku ze Saúdské Arábie přijali, jsou již uprostřed nebo na konci své kariéry, podpis Veigy v jeho 21 letech, kdy má možná nejlepší roky své kariéry teprve před sebou, je o to více šokující.

Rozhodnutí talentovaného záložníka, který je považován za velkou naději španělského fotbalu, nechápe ani hvězdný středopolař Realu Madrid Toni Kroos, který v odpovědi na příspěvek reportéra Fabrizia Romana ohledně přestupu Veigy do Al Ahli, na sociální síti Instagram odpověděl slovem “trapné“.

Pro Al Ahli bude Veiga nicméně další velice zajímavou posilou a v jednom týmu se sejde například s Mahrezem, Robertem Firminem, Edouardem Mendym, Franckem Kessiem nebo Allanem Saint-Maximinem.

Trojnásobní šampioni saúdsko-arabské soutěže navíc na post trenéra přivedli Matthiase Jaissleho, kterého ulovili po jeho odchodu z Red Bullu Salcburk.

Kam dál?

Vít Sedlák / sport.es, FotbalPortal.cz

Nejnovější články