Zpět na » Primera Division » Oficiálně potvrzeno! Real Madrid se dohodl s Borussií Dortmund na přestupu Judea Bellinghama

Primera Division - Oficiálně potvrzeno! Real Madrid se dohodl s Borussií Dortmund na přestupu Judea Bellinghama

Oficiálně potvrzeno! Real Madrid se dohodl s Borussií Dortmund na přestupu Judea Bellinghama © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Jude Bellingham

0

Líbilo se

07.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Předpověď se stává skutečností. Jude Bellingham bude od nové sezóny oblékat dres Bílého baletu. Borussia Dortmund už se s Realem Madrid domluvily na všech potřebných záležitostech. S příplatky by měl vestfálský klub zinkasovat celkem 115 miliónů liber, což z něj dělá v pouhých 19 letech nejdražšího britského hráče v historii.

Real Madrid se dohodl na podpisu smlouvy s anglickým záložníkem Judem Bellinghamem z Borussie Dortmund za počáteční částku 88,5 milionu liber.

V nedávno uplynulé sezóně byl vyhlášen nejlepším hráčem Bundesligy. Jen velmi těsně nedovedl Borussii Dortmund k vysněnému titulu, o který přišla v posledních minutách závěrečného kola.

Podle Dortmundu by částka za Bellinghama mohla s příplatky přesáhnout 115 milionů liber, což by z něj v pouhých 19 letech udělalo nejdražšího britského hráče v historii.

Německý klub, jehož webové stránky se při zveřejnění zprávy zhroutily, ve svém prohlášení zřejmě potvrdil, že Jude Bellingham podepíše na Santiago Bernabéu šestiletou smlouvu.

Pokud jde o příplatky, v prohlášení klubu se uvádí: „Tyto variabilní přestupové částky jsou závislé na dosažení určitých sportovních úspěchů ze strany Realu Madrid a/nebo na sportovních úspěších či výkonech hráče v Realu Madrid v období následujících šesti sezón.“

O Bellinghama, který se v roce 2020 přestěhoval do Dortmundu z Birminghamu, měly v Premier League zájem Liverpool a Manchester City, ale závod o jeho podpis vyhrál Real.

Liverpool byl v jedné fázi favoritem na získání Bellinghama, nicméně byl nucen své snažení ukončit kvůli ceně obchodu.

Od svého v anglické reprezentaci debutu proti Irsku ve Wembley v listopadu 2020 má Bellingham na kontě 24 startů a jeden gól.

Když byl Bellingham během mistrovství světa s Anglií na vrcholu sil, manažer Realu Madrid Carlo Ancelotti se vyjádřil k tomu, že ho řadí mezi jednoho z nejlepších mladých záložníků na světě.

„Bellingham je jedním z nich,“ řekl Ital. „Ale budu se držet svých záložníků, kteří jsou velmi dobří, zejména ti mladí.“

Přestože je Bellingham jedním z nejžádanějších záložníků na světě, připomněl, že Real Madrid je klubem, který má na tomto postu bohatý rodokmen.

Španělští giganti mají požehnaně mladých záložníků. Loni získali třiadvacetiletého Aureliena Tchouameniho na šest let poté, co přišel za 68 milionů liber z Monaka, dvacetiletý Eduardo Camavinga přišel o 12 měsíců dříve za 35 milionů liber z Rennes, zatímco čtyřiadvacetiletý Federico Valverde si za chvíli připíše 200. vystoupení v dresu Los Blancos.

Přidejte sedmatřicetiletého Luku Modriče a třiatřicetiletého Toniho Kroose, kteří jsou i přes svůj celkový věk pro tento tým stále důležití, a Real má ve středu pole dokonalou kombinaci mládí a zkušeností, přičemž Dani Ceballos je ve svých 26 letech jedním z překvapivých talentů Ancelottiho sezóny.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články