Zpět na » Primera Division » Legendární Joaquín po sezóně ve 41 letech ukončí kariéru

Legendární Joaquín po sezóně ve 41 letech ukončí kariéru

Legendární Joaquín po sezóně ve 41 letech ukončí kariéru © iconsport.photo - Joaquín ukončí kariéru

0

Líbilo se

19.04. - Joaquín je velkou legendou španělského fotbalu, ačkoliv nikdy neoblékal dres největších tamních klubů. Největší část své kariéry spojil s Realem Betis, kde je důležitým článkem ještě nyní, kdy mu je 41 let. Když debutoval, někteří jeho spoluhráči ještě ani nebyli na světě. Nyní se ale bývalý španělský reprezentant rozhodl, že je čas skončit. Po sezóně pověsí kopačky na hřebík.

Během své kariéry Joaquín poznal jaké to je čelit Ronaldinhovi, Messimu, Ronaldovi i Viníciovi. Naopak ho bránili Hierro, Puyol, Ramos ale i Ronald Araujo. Joaquín stihl hned několik generací fotbalistů, proti kterým hrál. Za Real Betis debutoval v roce 2000, tehdy ještě ve druhé lize. Stal se hvězdou, španělským reprezentantem a přestoupil v roce 2006 za velké peníze do Valencie. Přes Malágu a italskou Fiorentinu se dostal zpět do svého Realu Betis. Jeho dres nosí dodnes. Odehrál za něj celkem 480 zápasů a klub asi nikdy neměl větší legendu.

Joaquín byl a je platným hráčem ještě po čtyřicítce. Aktuálně je mu 41 let, už nehraje tak pravidelně, ale naskočil do 15 zápasů. Přednost dostávají jiní. Jeho přítomnost je ale obrovsky znát na atmosféře celého klubu. Joaquínovu auru lze přirovnat k té Francesca Tottiho, až skončí, klub už nebude nikdy jako dříve. A ten čas přijde po sezóně. 51násobný reprezentant Španělska skončí po 23 letech v profesionálním fotbale. Celkem odehrál 839 zápasů, dal 112 gólů a na 102 jich přihrál. Španělský fotbal ztratí obrovskou legendu.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články