Zpět na » Primera Division » Zlatý španělský mladík Veiga bude horkým zbožím

Primera Division - Zlatý španělský mladík Veiga bude horkým zbožím

Zlatý španělský mladík Veiga bude horkým zbožím © iconsport.photo - Gabri Veiga budí obrovský zájem

0

Líbilo se

23.03. - Žádný Ansu Fati, Mohamed Ali-Cho nebo jiný talent, pro kterého to měla být sezóna, kdy znovu ukáže jaký potenciál v něm je. Dost možná nejlepším mladým hráčem této sezóny La Ligy je Gabriel Veiga. 20letý tahoun Celty Vigo láká spustu zájemců a čeká na to, kdo zaplatí jeho výstupní klauzuli nastavenou na 40 milionů eur. Sám preferuje Real Madrid.

Gabriel Veiga je zatím neznámé jméno. To slovo "zatím" je ale klíčové. Odchovanec Celty Vigo už pár startů v La Lize za tento klub posbíral v sezóně 2020/21, ale ani tehdy a ani v minulém ročníku jich příliš nebylo. V této sezóně však Veiga dostal důvěru trenérů a splácí jí. Je klíčovým hráčem týmu a více gólů má na kontě už pouze legdnární Iago Aspas. Veiga se trefil už devětkrát a k tomu přidal i 3 gólové asistence.

Na 20letého mladíka hrajícího za jinak průměrný tým jsou to výborná čísla a nutno dodat, že sezóna ještě rozhodně neskončila. Jeho aktuální hodnota je 30 milionů eur ale poroste. Veiga je obrovský talent, kterého už teď sledují ty největší světové kluby jako svou posilu, která klubu bude pomáhat k trofejím dlouhé roky. Ve smlouvě s Celtou má výstupní klauzuli 40 milionů eur a pokud jí někdo nesloží, klub se o jeho prodeji s nikým ani nebude bavit.

Španělské kluby, které o něj mají zájem ale mají jiný nápad. Navrhují přestupovou částku 25 milionů eur, ke které se zbylých 15 milionů přidá v případě, že se Veigovi bude dařit a naplní podmínky bonusů. Sám Veiga by prý preferoval přesun do Realu Madrid, ale právě neochota zaplatit výstupní klauzuli může být problém. Na řadu tak mohou přijít anglické kluby jako Arsenal nebo Liverpool, které údajně se zaplacením výstupní klauzule problém nemají.

David Suchý / defensacentral.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články