Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Mesut Ozil ve věku 34 let ukončil fotbalovou kariéru a pověsil kopačky na hřebík

Ostatní - Mesut Ozil ve věku 34 let ukončil fotbalovou kariéru a pověsil kopačky na hřebík

Mesut Ozil ve věku 34 let ukončil fotbalovou kariéru a pověsil kopačky na hřebík © iconsport.photo -

0

Líbilo se

22.03. - Mesut Ozil ve svých 34 letech ukončil profesionální fotbalovou kariéru. Bývalý záložník Realu Madrid, Arsenalu a Fenerbahce, který v letech 2009-2018 nastoupil v 92 zápasech za německou reprezentaci, to oznámil ve středu ráno v prohlášení.

Na vrcholu své kariéry byl německý playmaker pravděpodobně jedním z nejlepších útočných záložníků světového fotbalu. Jeho cit pro přihrávku a přehled o hře byl naprosto dokonalý. Jeho kouzelná levačka bude fotbalovému světu citelně chybět. Svého času patřil mezi nejkreativnější záložníky světa.

Poté, co s Realem Madrid vyhrál La Ligu a Copa del Rey, se v roce 2013 přestěhoval do Anglie a v den uzávěrky přestupů přestoupil za 42,5 milionu liber do Arsenalu. Ve 184 vystoupeních v Premier League si připsal 54 gólů a 33 asistencí a na Emirates zvedl nad hlavu tři poháry FA Cup, kde se stal oblíbencem fanoušků.

Na svém twitterovém účtu dnes oznámil, že jeho bohatá kariéra dosáhla svého konce a že je čas pověsit kopačky na hřebík.

Napsal: "Ahoj všichni, po zralé úvaze oznamuji svůj okamžitý odchod z profesionálního fotbalu. Měl jsem tu čest být profesionálním fotbalistou téměř 17 let a cítím se za tuto příležitost neuvěřitelně vděčný. V posledních týdnech a měsících, kdy jsem utrpěl i několik zranění, je stále jasnější, že je čas opustit velkou fotbalovou scénu. Byla to úžasná cesta plná nezapomenutelných okamžiků a emocí. Chci poděkovat svým klubům - Schalke 04, Werderu Brémy, Realu Madrid, Arsenalu FC, Fenerbahce, Bashakwhiru a trenérům, kteří mě podporovali a také všem spoluhráčům"

Co bude s bývalým německým reprezentantem dál? Ozilův agent Dr. Erkut Sogut nedávno prozradil, že Ozil miluje soutěžní hry a streamování.

Deníku The Telegraph řekl: "Myslím, že už nebude hrát fotbal v žádném jiném klubu. Nedokážu si to představit - bude to Fenerbahce a hotovo. Půjde spíše do esportu, bude hrát sám a možná se stane esportovcem. Upřímně řečeno, ve Fortnite je opravdu dobrý a myslím, že jednoho dne bych se nedivil, kdyby soutěžil. Vlastní tým - M10 Esports - a má hráče. V Německu má herní dům. Má fotbal, jako je Fifa, a Fortnite."

petr magasanik / twitter.com, the telegraph

Nejnovější články